Uudiskiri Instagram Facebook
 
Uudised ja sündmused

Eesti Parim Õllesommeljee 2016 on Els-Maria Uibo

Uudised ja sündmused

Eesti Parim Õllesommeljee 2016 on Els-Maria Uibo

PrindiSoovita sõbrale
Eile, 17. novembril valiti Estonia talveaias juba neljandat korda Eesti parim õllesommeljee. Tiitli pälvis Els-Maria Uibo Umami Restost. Teise koha saavutas Helen Aasmann ja kolmandaks tuli Martin Vahtra pruulikojast Tanker. 
Kokku võistles parima õllesommeljee tiitli eest 17 Eesti tippsommeljeed, baarmeni ja õlleeksperti. Võitja valiti nii teoreetiliste teadmiste kui ka praktiliste oskuste põhjal: hinnati võistleja võimeid õlut ära tunda, serveerida ja sobitada õigete roogadega. Eesti 2016. aasta parima õllesommeljee valimiste võidufond oli 1000 eurot, mille pani välja A. Le Coq.
“Tänavuaastane võistlus näitas selgelt, et õlu ja õllekultuur ei ole ainult meeste pärusmaa. Mul on hea meel näha, et ka üha rohkem naisi on enda jaoks avastanud õllemaailma põnevuse,” kommenteeris žürii esimees, ürituse algataja ja Eesti esimene koolitatud õllesommeljee Kristjan Peäske võistluse lõpptulemust. Peäske lisas, et Eesti õllekultuur on viimase viie aastaga läbi teinud kiire ja kardinaalse muutuse, mis peegeldus ka võistlejate ühtlaselt kõrges tasemes. “Finalistide konkurents oli eriti tihe ja punktivahed olid lõppkokkuvõttes imeväikesed,” lausus Peäske. 

Uued retseptid

Küpsetatud kevadrullid

Soojad suupisted
Küpsetatud kevadrullid