Uudiskiri Instagram Facebook
 
Uudised ja sündmused

Õllesommeljeed valisid parimaks jõuluõlleks Pühaste Dekadentsi

Uudised ja sündmused

Õllesommeljeed valisid parimaks jõuluõlleks Pühaste Dekadentsi

PrindiSoovita sõbrale
Ajakirja Pruul korraldatud käsitöö jõuluõllede konkursi võitis Pühaste pruulikoja Dekadents, teenides 10 võimalikust absoluudilähedase 9,33 punkti. Teine-kolmas koht läks jagamisele Tankeri Kashei Bessmertniy ja Põhjala Jõuluöö vahel (mõlemad 8 punkti). 7 või rohkem punkti kogusid veel ka Hopsteri Winston, Pruulikoja Vaat Jailhouse Brew, Musta Lipsu Summa, Kochi tammevaadis laagerdatud imperial stout ja Lehe Aus Karu Tuleb.
Pühaste Dekadentsi käesolev partii valmis vahetult enne jõule. Vannili ja rosinalisanditega õllel on kangust 11,2 %.
„Sama õlut pruulisime kaks partiid juba siis, kui meil oma tehast veel ei olnud, ehk tegime „mustlast”,” rääkis Pühaste tehase osanik ja pruulmeister Eero Mander. „Retsept on sama, kuid tulemus tuli pisut teine: pärmitüvi käitus meie majas teisiti kui varem ja õlu tuli kangem.”
Konkursiõllesid hindasid tänavuse õllesommeljee kaks paremat Els Maria Uibo ja Helen Aasmann ning käsitööõllepoe Uba ja Humal omanik Tanel Nurmeots.
„Ülimalt maitserikas, karamelline õlu, kõik maitsed on kenasti tasakaalus,” iseloomustas Els Maria Uibo Dekadentsi. „Sobib desserdiks nii šokolaadi kui ka soola-karamelliga.
Helen Aasmann leidis, et Dekadentsi kõrvale ei saagi toitu soovitada, sest see õlu ise on ülihea dessert. Tanel Nurmeots oli aga otsekohene: „Jõulud ilma selle õlleta oleks sama nagu jõulud ilma lumeta.”
Pruulmeister Eero Mander kinnitas, et Dekadentsi peaks mõneks ajaks jätkuma. „Just läheb pruulimisse veel üks partii. Tõsi – sellest müüki jõuab vaid pool, sest teise poole paneme tammevaati laagerduma.”

Uued retseptid

Munavalgeomlett kodujuustu ja spinatiga

Argitoidud
Munavalgeomlett kodujuustu ja spinatiga