Uudiskiri Instagram Facebook
 
Uudised ja sündmused

Prindi endale õhtusöök

Uudised ja sündmused

Prindi endale õhtusöök

Toimetas Manona Paris
PrindiSoovita sõbrale
Varsti võib käes olla aeg, mil õhtul väsinult koju jõudnud inimesed ei pea enam hakkama palehigis kokkama või toidukulleri äppi kurnama, vaid lihtsalt vajutavad printeri nuppu ning nende lemmiksöök ongi peatselt valmis. 
Väljatöötamisel on tehnoloogia, mis lubab 3D-printeritel kasutada “tindiks“ pulbriks tehtud baastoiduaineid, et luua kõige keerulisemaid ja värskemaid maitseid just soovitud kalorsuse ja toitainete sisaldusega. Printer segaks koostisained veega ja trükiks madalal kuumusel roa välja, edastab Food News.

Juba praegu saab printida välja ülikeerukaid šokolaadist või suhkrumassist kaunistusi, mida inimkäsi pole võimeline ilma aastepikkust kogemust omamata järgi tegema.

Toidutare on kohtas ka Tartus tänavatoidu festivalil 3D Foodlabs toiduprinterit, mille abil valmistati väga ruumilisi ja kunstipäraseid pannkooke. Tõsi küll, need vajasid veel küpsetamist.

Asjatundjad ennustavad, et toiduprintimine saabub kohe-kohe ja on väga oluline läbimurrang, sest printerid on muutunud piisavalt väikeseks, et mahtuda kasvõi lauanurgale ning samuti on oluliselt suurenenud võimelikus kasutada erinevaid nn tinte ehk toitaineid. On masinaid, kes saavad hakkama enam kui 300 koostisaine omavahelise miksimisega. 

Uued retseptid

Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat

Segasalatid
Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat