Uudiskiri Instagram Facebook
 
Uudised ja sündmused

Meisterlikult valmistatud vutt tõi Vladislav Borovikile aasta koka tiitli

Uudised ja sündmused

Meisterlikult valmistatud vutt tõi Vladislav Borovikile aasta koka tiitli

Toimetas Manona Paris
PrindiSoovita sõbrale
Foto: Lauri Laan
Toidumessil Tallinn FoodFest selgitati välja aasta kokk 2018, kelleks sai teistest tehnilise poole tõttu tugevam Vladislav Borovik restoranist Art Priori.
Kohtunik Emmanuel Wille sõnul oli võitja Vladislav Borovik teistest tehniliselt tugevam. “Eriti just pearoogade puhul oli vahe teistega suurem. Vladislavi vuti-vaagnal paistsid tema kogemused kohe välja. Kõik žürii liikmed olid päri, et just Borovik väärib esikohta,” ütles Wille.

Teise koha saavutas pingelises võistluses Ivan Derizemlja restoranist Cru ning kolmanda Mihhail Dementjev Promo Food Service Gastro Studio’st. Kokku osales finaalis 6 andekat kokka, on kirjas meediale saadetud teates.

Ette antud tooraineteks olid seekord kohalik pärandpeet, vadak ja idud ning terve kodumaine vutt.

Aasta Kokk võistlus on Eesti peakokkade ühenduse poolt korraldatav pikaealiseim ja professionaalseim kokkade võistlus, mis toimus tänavu juba 24. korda. Mitmed Aasta koka tiitli võitjad on tänaseks Eesti tuntuimad oma ala professionaalid. Nende seas on  Vladislav Djatšuk, Inga Paenurm,  Peeter Pihel, Martin Meikas ja ka tänavu Eestit  Bocuse d’Oril esindanud Pavel Gurjanov.

Võistlust hindas rahvusvaheline žürii eesotsas šotlase Neil Thomsoniga, kes on ühtlasi ka Worldchefs Põhja-Euroopa regiooni president.

Uued retseptid

Magus-hapu sealiha paprika ja ananassiga

Sealiha
Magus-hapu sealiha paprika ja ananassiga