Uudiskiri Instagram Facebook
 
Uudised ja sündmused

Suur potitoitude retseptivõistlus

Uudised ja sündmused

Suur potitoitude retseptivõistlus

Piret Õunapuu
PrindiSoovita sõbrale
Eesti Põllumajandus - Kaubanduskoda kuulutab EV Põllumajandusministeeriumi algatatud arengukava Eesti Toit projekti Oma Pott raames välja suure hautamisretseptide võistluse. Projekti Oma pott eesmä

Eesti Põllumajandus - Kaubanduskoda kuulutab EV Põllumajandusministeeriumi algatatud arengukava Eesti Toit projekti Oma Pott raames välja suure hautamisretseptide võistluse.

Projekti Oma pott eesmärk on tutvustada hautamist kui tervislikku ja head toidu valmistamise viisi ning erinevaid võimalusi potitoitude valmistamiseks. Samuti soovime tõsta ausse kohalikku toidupärandit ja toidukultuuri piirkondlikke eripärasid.

Eesti pere söögilaual on läbi aastasadade leidunud hautatud roogasid: mulgikapsad, lihakastmed, ühepajatoidud jne. Igas paikkonnas aga valmistatakse neid toite vastavalt kohalikele traditsioonidele erinevalt ja eriliselt, ollakse uhked oma retseptide ja valmistamisviiside üle.

Võistlusel osalemine on tasuta. Võistlusele võivad retsepte saata kõik alates diplomeeritud kokkadest, kokaõpilastest kuni koduperenaiste ja –meesteni välja.

Saadetavas retseptis palume märkida toidu nimetuse, vajaminevad toiduained, valmistamise kirjelduse ja lisada ka valmistoidu pilt. Vabas vormis saadetud retsepte hindavad kohalikku pärandit ja hautatud toite tundvad etnograafid ja toidutehnoloogid.

Retsepte märgusõnaga Oma Pott ootame koos esitaja kontaktandmetega hiljemalt 2. juuniks 2006 EPKK aadressile:
Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda
J.Vilmsi 53g
10147 Tallinn
või e-posti aadressile info@epkk.ee
või faksile 6009350

Suur tunnustusüritus toimub 15. juunil Harjumaal kunstnik Ave Nahkuri Raudoja Kõrtsitalus. Huvitavamatest tunnustuse saanud retseptidest koostatakse 2007. aasta Oma Poti kalender.
Lisaks on retseptivõistluses osalenutel võimalus tutvustada tunnustatud potitoite suve jooksul toimuvatel üritustel Pärnu Hansapäevadel, Kuressaare Lossipäeval, Tartumaal Mihklipäeva Laadal ja Setomaa Kuningriigi Päevadel.Uued retseptid

Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat

Segasalatid
Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat