Uudiskiri Instagram Facebook
 
Uudised ja sündmused

Tallegg toob turule 5 uut grillitoodet

Uudised ja sündmused

Tallegg toob turule 5 uut grillitoodet

Pressiteade
PrindiSoovita sõbrale
Uued kanalihatooted grillimiseks on: Kanalihavardad barbeque marinaadis, Talleggi klassikaline grillvorst, Kanafilee päikeselises suvemarinaadis, Kana pooltiivad päikeselises suvemarinaadis ja Kana poolkoivad päikeselises suvemarinaadis. „Lih
Uued kanalihatooted grillimiseks on: Kanalihavardad barbeque marinaadis, Talleggi klassikaline grillvorst, Kanafilee päikeselises suvemarinaadis, Kana pooltiivad päikeselises suvemarinaadis ja Kana poolkoivad päikeselises suvemarinaadis.

„Lihatoodete seas on suvel alati hittideks olnud šašlõkid ja marinaadis tooted,” ütles ASi Tallegg juhatuse esimees Teet Soorm. „See on kindel seaduspära: talvel ostavad inimesed rohkem poolvalmis- ja valmistooteid – pihve, snäkke, ahjupraade, suvel rohkem grilltooteid – šašlõkke ja marinaaditooteid.”

Teet Soormi sõnul ei ole Eestis märgata linnulihatarbimise langust. „Kogu maailmas on trend tervislikuma ja väiksema kalorsusega toidu poole. Seepärast on ka linnulihatarbimine pidevalt ning jätkuvalt kasvanud,” lausus Teet Soorm. „Lisaks väikesele rasvasisaldusele on kanalihas ja munas palju lihaseid ilusaks vormivaid proteiine ning vitamiine.”

„Talleggi marineeritud toodete sortimendis on 30 isuäratavat kanalihatoodet 15-s erinevas marinaadis,” sõnas ASi Tallegg müügidirektor Margus Venelaine. „Erinevate maitsete valik ulatub juustumarinaadist terava- ja tex-mex marinaadini. Selle aasta hitiks on Kanalihavardad barbeque marinaadis.
Toode on marineeritud ja varrastatud. Varrastatud liha on lihtne ja mugav nii küpsetada kui süüa.”

„Eestlastel on kombeks suviti palju liha grillida. Kanaliha pakub siin meeldivat alternatiivi rasvasele sea- ja loomalihale. Hiljuti pälvis Talleggi sidrunimarinaadis kanafilee ka Kaalujälgijate konkursil „Süües terveks 2006” võidu. Hinnati toote välimust, maitset, tervislikkust ja vähest kalorsust – neis kategooriates hiilgaksid ka kõik teised Talleggi tooted.”

„Möödunud aastal tõime uute suvetoodetena turule mitu erinevat šašlõkki. Sel aastal panime rõhku marinaadis lihale. Kõik uued tooted on poolvalmis – vaja on ainult küpsetada. Hiljuti tõime turule kanaviinerid, mille kõrvale pakume nüüd välja ka Eestis uudse toote – kanalihast grillvorsti,” rääkis Margus Venelaine.

AS Tallegg (www.tallegg.ee) on Eesti ainus linnulihatootja, mille eelkäija Tallinna Linnuvabrik alustas tegevust 1956. aastal. Tallegg kuulub HK Ruokatalo kontserni. Ettevõte kasvatas möödunud aastal 8,1 mln broilerit, tootis 78 mln muna ning müüs 15 578 tonni linnuliha ja linnulihatooteid. ASi Tallegg 2005. aasta käive oli 463,5 miljonit krooni. Ettevõttes töötab 540 inimest.

Lisainformatsioon:

Teet Soorm, AS Tallegg juhatuse esimees

e-mail: teet.soorm@tallegg.ee, tel: + 372 5 027 307

Margus Venelaine, AS Tallegg müügidirektor

e-mail: margus.venelaine@tallegg.ee

Pildid uutest toodetest:

www.powerhouse.ee/Tallegg/filee.jpg

www.powerhouse.ee/Tallegg/kanaliha vardad.jpg

www.powerhouse.ee/Tallegg/poolkoivad.jpg

www.powerhouse.ee/Tallegg/pooltiivad.jpg

www.powerhouse.ee/Tallegg/Talleggi klassikaline grillvorst 2.jpg

www.powerhouse.ee/Tallegg/grilitudTiivad.jpg

www.powerhouse.ee/Tallegg/grillitudFilee.jpg

www.powerhouse.ee/Tallegg/grillitudVardad.jpg

www.powerhouse.ee/Tallegg/grillitudVorstid.jpg

Presentatsioon:

www.powerhouse.ee/Tallegg/Suvetooted 2006.ppt


Uued retseptid

Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat

Segasalatid
Helle-Moonika Helme kana riisiga ja salat