Uudiskiri Instagram Facebook
 
Uudised ja sündmused

Talleggi munad olid ja on salmonellavabad

Uudised ja sündmused

Talleggi munad olid ja on salmonellavabad

Pressiteade
PrindiSoovita sõbrale
Veterinaar- ja toiduameti kinnitusel olid Rae vallas Tõrukese lasteaias omleti valmistamiseks kasutatud munad salmonellavabad. Rae vallavanem külastas Talleggi lindlat ning lubas taastada munatarned. Teet Soorm saatis küllakutse ka Tõrukese lasteaia perso
Veterinaar- ja toiduameti kinnitusel olid Rae vallas Tõrukese lasteaias omleti valmistamiseks kasutatud munad salmonellavabad. Rae vallavanem külastas Talleggi lindlat ning lubas taastada munatarned. Teet Soorm saatis küllakutse ka Tõrukese lasteaia personalile ja lastele, et ka nemad võiksid veenduda toodete ohutuses.

„Tõrukese lasteaia ostetud munade päritolu oli võimalik saatelehtede järgi kindlaks teha kuni konkreetse lindlani välja,” ütles ASi Tallegg juhatuse esimees Teet Soorm. „Samasse partiisse kuuluvaid mune kontrolliti vastavalt reeglitele ka enne müüki korduvalt. Pärast salmonellajuhtu lasteaias võtsime spetsiaalsed lisaproovid nii lindlatest kui ka munapakkekeskusest. Kõik proovid olid korras.”

Teisipäeval, 28. märtsil kohtusid Talleggi juhatuse esimees Teet Soorm ning Rae vallavanem Raivo Uukkivi, et vestelda munatootmisest ning edasisest koostööst. Raivo Uukkivi külastas ka Talleggi Kulli farmi, mis asub Rae valla territooriumil. „Veendusin, et Talleggi hügieeni- ning haiguste kontroll on tõesti väga range. Jüri Tõrukese lasteaed ning kõik teised meie valla haridusasutused ilmselt jätkavad Talleggist, kui range enesekontrolliga tootjalt, munade ostmist. Ka täna silmasin maksmisele saadetavate arvete hulgas Talleggi nime. Kuna Veterinaar- ja Toiduamet on meile samuti kinnitanud ranget kontrolli Talleggis, siis oleme seisukohal, et kindlasti on ohutum osta suurelt tegijalt kui turult,” lausus Raivo Uukkivi.

„Talleggis on olnud hügieeni üle alati range kontroll,” sõnas Talleggi Linnukasvatusdivisjoni direktor-peaveterinaararst Lauri Kallikorm. „Pärast möödunud aasta salmonellajuhtumit broilerilindlas karmistasime hügieeninõudeid veelgi. Siinkohal pean rõhutama, et Talleggi broileri- ja munafarmid on täiesti erinevad tootmisüksused, millel puudub omavahel väikseimgi kontakt. Talleggi munatootmises pole olnud salmonellat mitte kunagi,” rääkis Lauri Kallikorm.

Lauri Kallikormi sõnul on hügieeninõuded viidud maksimumini. „Lisaks pidevatele lindlate pesemistele ja desinfitseerimistele võetakse neist regulaarselt ka hügieeni- ning puhtuseproove. Lihalt ja munadelt võetakse enne müüki jõudmist igas tootmisetapis vähemalt üks-kaks proovi. Neid uurime Talleggi laboratooriumis ning Veterinaar- ja Toiduameti laboratooriumis. Ohtliku toote müükisattumine on välistatud,” sõnas Lauri Kallikorm.

AS Tallegg (www.tallegg.ee) on Eesti ainus linnulihatootja, mille eelkäija Tallinna Linnuvabrik alustas tegevust 1956. aastal. Tallegg kuulub HK Ruokatalo kontserni. Ettevõte kasvatas möödunud aastal 8,1 mln broilerit, tootis 78 mln muna ning müüs 15 578 tonni linnuliha ja linnulihatooteid. ASi Tallegg 2005. aasta käive oli 463,5 miljonit krooni. Ettevõttes töötab 540 inimest.

Lisainformatsioon:

Teet Soorm, AS Tallegg juhatuse esimees

e-mail: teet.soorm@tallegg.ee, tel: + 372 5 027 307

Lauri Kallikorm, AS Tallegg Linnukasvatusdivisjoni direktor-peaveterinaararst

e-mail: lauri.kallikorm@tallegg.ee

Raivo Uukkivi, Rae vallavanem

e-mail: raivo.uukkivi@rae.ee, tel: +372 6056 750

Pildid kohtumisest:

www.powerhouse.ee/Tallegg/Tallegg ja Rae 0422.jpg


www.powerhouse.ee/Tallegg/Tallegg ja Rae 039.jpg

Uued retseptid

Kurgibool

Jaanid
Kurgibool