Uudiskiri Instagram Facebook
 
Uudised ja sündmused

Veinimess 2005

Eesti veinielu aastasündmus on jälle käes: Veini ja kangete jookide mess toimub 21. ja 22. oktoobril, Tallinna Lauluväljaku sisehallis. Messile eelnenud veinivõistlus Estonian Wine Challenge 2005 to
Eesti veinielu aastasündmus on jälle käes: Veini ja kangete jookide mess toimub 21. ja 22. oktoobril, Tallinna Lauluväljaku sisehallis.

Messile eelnenud veinivõistlus Estonian Wine Challenge 2005 toimus sel aastal juba 5. korda, tulemuste avalikustamine toimub messi avamisel, 21. oktoobril kell 11.oo.

Veinimessi eksponentide hulgas on sel aastal veinitootjad Austraaliast, Saksamaalt, Hispaaniast, Portugalist, Itaaliast, Prantsusmaalt, Uruguaist, Uus-Meremaalt.

Kokku tutvustatakse messil üle 1000 toote tervest maailmast; toimub 11 veinipresentatsiooni.
Loodame, et leiate järgneva informatsiooni hulgast midagi huvitavat, omapärast või harivat, mis sobib edastamiseks ka teistele. Alates kolmapäevast hakkavad Eestisse saabuma veini-inimesed, nii põllumehed, veinimeistrid kui kange alkoholi destilleerijad, maailma erinevatest paikadest, võib-olla pakub mõni neist teile huvi oma töö või elulaadi poolest.

Eesti veinielu aastasündmus on jälle käes: Veini ja kangete jookide mess toimub 21. ja 22. oktoobril, Tallinna Lauluväljaku sisehallis.

Messile eelnenud veinivõistlus Estonian Wine Challenge 2005 toimus sel aastal juba 5. korda. Algselt loodi see üritus veinitarbija abistamiseks: asjatundjad valisid erinevate veiniliikide ja hinnaklasside hulgast välja kõige paremad. Sama eesmärk jätkub tänaseni, kuid aastate jooksul on võistlus omandanud veel rahvusvahelise tähtsuse – osad veinid saabuvad võistlusele hinnangute saamiseks ning meie regiooni maitse-eelistuste tundmaõppimiseks. Endiselt töötavad võitluse žüriis meie parimad veinitundjad, sel aastal toimusid hindamised ka Tartus (enne olid ainult Tallinnas).
Veinide kõrval on võistluse päris suureks grupiks kanged, destilleeritud alkoholist valmistatud joogid, alates grappadest, rummidest ja lõpetades calvadosiga. Kokku osales võistlusel sel aastal üle 1000 joogi. Väikene, aga huvitav osa võistluse juures on oliiviõlide konkurss, see toimus teist korda.
Veinivõistluse Estonian Wine Challenge tulemuste avalikustamine toimub messi avamisel, 21. oktoobril kell 11.oo.

Veinimessi külaliste hulgas on sel aastal veinitootjad Austraaliast, Saksamaalt, Hispaaniast, Portugalist, Itaaliast, Prantsusmaalt, Uruguaist, Uus-Meremaalt jne. Kokku saab veinimessil proovida üle 1000 toote tervest maailmast.

Messi eksponentide nimekiri:

Altia Eesti OÜ, Eesti (Altia kontsern on Eesti ja Soome alkoholituru üks liidreid ning Eesti osa-firmas on veininduse strateegia kõige täiuslikumalt üles ehitatud – veiniklientidele pakutakse laia hinnaskaalaga veine, kusjuures ka kõige lihtsamate veinide puhul jälgitakse parimat kvaliteeti, ettevõtte veiniportfelli kuuluvad samal ajal maailma tippveinid.)
Kendermanns, Sakasamaa
Vallformosa, Penedes, Hispaania
Bodegas LAN, Rioja, Hispaania
Lindemanns, Austraalia
Kiil & Ko AS, Eesti (Veininduses pikkadest traditsioonidest ning omanike põlvkondade jätkumisest rääkides on Kiil & Ko Eesti üks kõige vanemaid ja järjepidevalt tegutsenud veinifirmasid. Aastate eest alustanud peamiselt Hispaania veinidega, kuuluvad firma portfelli tänaseks kvaliteetveinid maailma erinevatest piirkondadest.)
Lion EST AS, Eesti (Eesti Lion ja sõsarfirma Riias tegutsevad edukalt Balti turul ning esindavad maailma silmis just seda, kohapealt vaadates veel harjumatut, kuid muule maailmale vahel ainsana teada riiki: Baltikumi. Veiniportfelli kuuluvad tuntud veinisarjad ja tootjad, näiteks kuulus portveinitootja Calem.)
Portveinitootja Calem
Meletre AS, Eesti (Prantsuse ja Itaalia huvitavate veinitootjate veinid mis vajavad üles otsimist ja oskuslikku väljavalimist, kuuluvad Meletre joogiportfelli ja üllatavad kindlasti hea hinna ning kvaliteedi suhtega.)
Leipurien Tukku AS, Eesti (Mitmevärviline ja maitserohke Itaalia veinide pagas on firma veiniportfelli tähtsaim osa.)
Alivini Estonia OÜ, Eesti (Itaalia haruldased tipud ja super-veinid, mida Eesti turul varem olnud ei ole, kuuluvad Alivini veinivalikusse.)
Külminaator AS, Eesti (Professionaalse jahutustehnika projekteerimine, ehitamine, paigaldamine ja hooldamine kuulub Külminaatori igapäevatöö hulka. Veinikülmikute müük lisandus firma tegevusse tänu Eesti veinihuviliste tõsistele soovidele leida kvaliteet. Erineva suuruse ning omadustega veinikülmikuid müüakse nii eraisikutele, restoranidele kui kauplustele.)
Acta Fres OÜ, Eesti (Vana Euroopa kvaliteetveinidele orienteeritud Acta Fres esindab nii Saksamaa kui Prantsusmaa parimaid veine.)
Franz Hahn Weingut, Saksamaa
Monarch International Eesti OÜ, Eesti (Puhas oliiviõli on loodustoode nagu veingi, Hispaania tuntuimat oliiviõlide tootjat Borges esindab Eestis Monarch International. Firma portfellis on oliivi-toodete kõrval veel veini-äädikad.)
Ribeiro & Filho Lda., Portugal (Portugali veinid on maailmas tõusuteel , eriti Douro jõe ja Põhja-Portugali omad. Veinitootja Ribeiro esindab just selliseid, omapäraseid ja maitsekülluslikke veine.)
Scandinavian Consulting, Brisbane – Australia (Skandinaavia taustaga Austraalia veinifirma omab häid kontakte terves maailmas ja esindab hea hinna ja kvaliteedi suhtega veine ning kangeid jooke. Eestis on Scandinavian Consulting esimest korda.)
Clarence Hill Wines, McLaren Vale, Austraalia (Austraalia maitserohked ja küpsed veinid sobivad juua ilma pika keldri-laagerdumiseta, sest soe ja kuiv kliima võimaldab veinimarjadel küpseda lõpuni ning koguda marjasse kõik oodatud aroomid. Austraallased ise on veendunud veinitarbijad ning veinimõisate ja mõisarestoranide külastamine on turismi liik omaette. Palju veinitootjaid, erinevad marjasordid mida kasvatatakse ning veinistiilid magusatest kuni kuivadeni, loovad mitmekesise võimaluste pagasi kõikidele veinisõpradele, ka Eestis.)
Abbey Rock Wines, Clare Valley and Coonawarra, Austraalia
Margaret River Dreaming, Margaret River, Austraalia
Sydney Cider, Sydney, Austraalia
Inner Circle Rum, Beenleigh, Austraalia
South State Food and Beverage, Austraalia
Schubert Wines Ltd, Martinborough , Uus-Meremaa (Uus-Meremaa maareform, maade tagastamine algupärastele hõimudele algas samal ajal kui Eesti maavalduste tagastamisprotsess. Uus-Meremaa veinid olid maailma mõistes siis veel olematud, tänaseks on tõustud Sauvignon Blanc’ide ja teiste, puuviljavärskete veinidega tippu, ka hinnaklass ei ole madal. Vähe veel: Uus-Meremaa veinikasvatajad ja –valmistajad on maailma veiniturule „lennutanud” plastikust, keeratava veinipudeli korgi – kaitsmaks oma veinide värsket iseloomu ja alandamaks pakendi hinda. Vana Euroopa on vihane, Uus Maailm tervitab uuendust rõõmuga.)
Kahurangi Estate, Nelson, Uus-Meremaa
James MacArthur & Co. Whiskies, Šotimaa (Šotlaste whiskey-traditsioonid on pikad ja väärikad, nemad on oma kangest joogist suutnud teha traditsiooni ning omapära. Kuidas ja koos millega head whiskey’t nautida, teavad just šotlased kõige paremini.)
Caipirinha Rums, Brasiilia
Lomas de Cauquenes, Tšiili
Export Union Italy , Itaalia (Itaalia veinide esindus Export Union Italy vahendab erinevate piirkondade veine ning töötab maailma erinavais paigus. Hea ülevaade Itaalia veinide kohta ja uusim info üldisest veinindusest.)
Az Agricola Nottola Italy, Torrita di Siena, Toskaana
Az Agricolo Rocche, Costamagna La Morra
Castiglion del Bosco, Montalcino, Siena, Toskaana
Falesco Montefiascone Umbria/Lazio
Cantina Casteggio, Lombardia
Bodega Traversa Hnos Ltda, Uruguai (Uruguaile tuntust kogunud veinimari on Tannat, iseloomustajaks põldmarjased maitsed ja kuiv pargisus. Traversa on Uruguai kõige tuntum veinitootja. Tannat veinimarjast valmistatud veine on Eestis väga vähe, Uruguai omasid pole ainsatki.)
Richterite Meierei OÜ , Eesti (Väike juustutootmine Tartu külje all saadab iga päev linna erinevaid tooteid, nii poodidesse, kohvikutesse, kui otse kodudesse. Sakslasest omanik on elustanud külakoha ja leidnud tegevust linnaski. Nii nagu on Eesti osaks venelased, olid enne Teise Maailmasõja algust siin sakslased, rääkisid eesti keelt, kuulusid ühiskonda ja elasid oma kodus. Sõja eel ema-maale pagendatud saksa lastest on pool sajandit hiljem osa koju tagasi tulnud ning püüavad samuti edendada siinset elu.)
Pfalz’i veiniesindus , Saksamaa (Seoses ühinemisega Euroopa Liiduga on lähimaks kvaliteetveini nn. koduturuks muutunud Saksamaa veinipiirkonnad, nende hulgas ka Pfalz. Rislingute kõrval pakuvad selle piirkonna veinitootjad teistsuguseid, huvitavad ja omapäraseid veine. Erinevatest marjasortidest valmistatud veinide ühisteks tunnusteks on värskus ja aroomirohkus, samuti püütakse veinid luua nii, et neid oleks kerge ning meeldivalt muljeterohke juua.)
Familienweingut Bangerth-Rinck, Pfalz
Weingut R. u. E. Schmitt, Pfalz
Weingut Fritz Walter, Pfalz
Winzer eG Herrenberg-Honigsäckel, Pfalz
Weinhaus Paul Nickel & Söhne, Pfalz
Winzerkeller Leiningerland eG, Pfalz

Veiniseminaride ja –presentatsioonide ajakava:

21.oktoober, reede
12.oo-13.oo Bodega Traversa, Uruguai
13.15-14.45 Ribeiro & Filho, Portugal
14.30-15.30 Clarence Hill, Austraalia
15.45-16.45 Kendermanns, Saksamaa
17.oo-18.oo Calem portvein, Portugal
18.15-19.15 Vallformosa, Hispaania

22.oktoober, laupäev
12.oo-13.oo Franz Hahn, Saksamaa
13.15-14.15 Bodegas LAN, Hispaania
14.30-15.30 Abbey Rock, Austraalia
15.45-16.45 Bouzet, Prantsusmaa
17.oo-18.oo Schubert Wines, Uus-Meremaa

Finesse:

Veinikuninganna Tallinnas
Saksamaa Pfalz’i maakonna ja veinipiirkonna esinduslikku veinidelgatsiooni juhib Veinikuninganna.

Veinipresentatsiooni annab portveini-kuulsus Calem.
21.oktoober kell 17.oo.

See aasta on veinimessi jaoks eriline aasta – esmakordselt on maailma eri paigust Eestisse kokku tulnud nii mitmed, parimad veinitootjad, sellepärast ootame messile kõiki huvilisi, ajakirjanikke ja professionaale saama uut infot ning emotsioonirikkaid maitse-elamusi.

Lugupidamisega,
Veinimaailm
Lisainfo www.veinimaailm.ee
Fax +3727424280

Kontaktid messi ajal
Telefon +3725093959 Jaanus
Telefon +3725177688 Tea

Uued retseptid

Kurgibool

Jaanid
Kurgibool