Uudiskiri Instagram Facebook
 
Uudised ja sündmused

ASi Tallegg suvetoodete müük kasvas 11%

Uudised ja sündmused

ASi Tallegg suvetoodete müük kasvas 11%

Pressiteade
PrindiSoovita sõbrale
AS Talleggi suvetoodete müük kasvas võrreldes eelmise aasta sama perioodiga (aprill–august) 11%. Talleggi peamised suvetooted on erinevad šašlõkid ning marinaadid. Oktoobrist toob Tallegg turule talvehooaja tooted. “Rasketest aegadest hoolimat
AS Talleggi suvetoodete müük kasvas võrreldes eelmise aasta sama perioodiga (aprill–august) 11%. Talleggi peamised suvetooted on erinevad šašlõkid ning marinaadid. Oktoobrist toob Tallegg turule talvehooaja tooted.

“Rasketest aegadest hoolimata, mille põhjuseks oli salmonellabakteri puhang Talleggis, võitsid meie uued tooted klientide poolehoiu,” rääkis Talleggi juhatuse esimees Olle Horm. “Gruusia šašlõki, Maheda šašlõki ning Grillmixi võtsid tarbijad kohe omaks – need olid uute toodetena kohe Talleggi suve top-toodete hulgas. Endiselt on suvetop number üks aga Talleggi šašlõkk kanalihast. Valge liha populaarsus on tänu tervislikkusele aasta-aastalt pidevalt ja stabiilselt kasvanud.”

Kõiki Talleggi šašlõkke müüdi suvel 2005 kokku 198,3 tonni, mis on 56,5 % rohkem kui 2004. aastal. “Ka marinaaditooted on suviti traditsiooniliselt populaarsed,” sõnas Olle Horm. „Möödunud suvel osteti enim punases marinaadis tooteid: koivad, tiivad jne, kokku 72 tonni. Populaarsed olid ka kanahitid marinaadides, mida müüsime kokku 38 tonni.”

“2005. aasta talveperioodi uudistoodeteks on Pühade ahjukana, Pühade ahjupraad ning Pühade kanarinnak,” rääkis Talleggi müügidirektor Janek Kalbin. „Muidugi jätkub ka klassikaliste talvetoodete – ahjukanade, kana- ja kalkunipraadide ning erinevate ahjuvalmistoodete tootmine. Selleks, et talvel saaks suve meenutada, jätkame ka populaarsemate suvetoodete tootmist.”

AS Tallegg (www.tallegg.ee) on Eesti ainus linnulihatootja, mille eelkäija Tallinna Linnuvabrik alustas tegevust 1956. aastal. Tallegg kuulub HK Ruokatalo kontserni. Ettevõte kasvatas möödunud aastal 9,1 mln kana, tootis 80 mln muna ning müüs 15476 tonni linnuliha ja linnulihatooteid. ASi Tallegg 2004. aasta käive oli 532,6 miljonit krooni. Ettevõttes töötab 663 inimest.

Lisainformatsioon:

Olle Horm, AS Tallegg juhatuse esimees

e-mail: olle.horm@tallegg.ee, tel +372 5018 214

Janek Kalbin, AS Tallegg müügidirektor

e-mail: janek.kalbin@tallegg.ee, +372 5041 932

Kaia-Liisa Karu, AS Tallegg turundusjuht

e-mail: kaialiisa.karu@tallegg.ee, tel + 372 5247 227


Toodete fotod:

www.powerhouse.ee/Tallegg/kanarinnak.jpg

www.powerhouse.ee/Tallegg/kanarinnak-toode.jpg

www.powerhouse.ee/Tallegg/pyhadeahjukana.jpg

www.powerhouse.ee/Tallegg/pyhadeahjukana-toode.jpg

www.powerhouse.ee/Tallegg/pyhadepraad.jpg

www.powerhouse.ee/Tallegg/pyhadepraad-toode.jpg


Mari-Liis Sesmin

Powerhouse

meediasuhete juht

KOMMENTAARID

annette 05 09.dets 2005 04:54
Täitsa hea ja just kohviga
1
Lisa kommentaar

Uued retseptid

Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga

Kalaroad
Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga