Uudiskiri Instagram Facebook
 
Uudised ja sündmused

Balbiino populaarsemad jäätised Soomes on Nova ja Raks

Uudised ja sündmused

Balbiino populaarsemad jäätised Soomes on Nova ja Raks

Pressiteade
PrindiSoovita sõbrale
Eesti juhtiv jäätisetootja AS Balbiino sisenemine Soome jäätiseturule on osutunud edukaks – esimese müügikuu järel prognoosib Balbiino kõige suuremat edu oma jäätistele Nova ja Raks. Balbiino tahab lähiaastatel kujundada Soomest oma toodetele Eesti kõr
Eesti juhtiv jäätisetootja AS Balbiino sisenemine Soome jäätiseturule on osutunud edukaks – esimese müügikuu järel prognoosib Balbiino kõige suuremat edu oma jäätistele Nova ja Raks. Balbiino tahab lähiaastatel kujundada Soomest oma toodetele Eesti kõrval teise põhituru.
“Tuginedes Balbiino kogemustele eksportimisel Lätti, Leetu ja Saksamaale, on Soome turule sisenemine suure perspektiiviga – soomlased on meie jäätised väga hästi vastu võtnud,” ütles AS Balbiino juhataja Riho Niils. “Soomes on Balbiinol hea koostööpartner ning arvestades esimese kuu edukat müüki, usume, et suudame lähiaastatel siseneda ka teiste Põhjamaade turgudele, eelkõige Rootsi.”
Riho Niils märkis, et Baltimaades on Balbiino kaubamärk väga tuntud. “Kuna suur osa põhjamaalastest puhkavad aktiivselt eelkõige Eestis, aga ka teistes Baltimaades, on nad Babiino jäätisetega juba osaliselt tuttavad,“ märkis Riho Niils. “Meie ülesanne on Balbiino jäätised neile n-ö koju kätte viia ning esimene kuu näitab, et oleme soomlaste hulgas oodatud.”
“Balbiino tooted on Soomes väga konkurentsivõimelised – kindlasti on Soome turg Balbiino jaoks üks põhilisi kasvukohti, kus me loodame näha väga häid müügitulemusi,” kinnitas AS Balbiino turundusjuht Teet Anier. ”Seni on Soomes edu saavutanud jäätised Nova ja Raks, mis on ka Eestis väga populaarsed. Lähitulevikus tahame Soome eksporditavate jäätiste sortimenti laiendada, arvestades Soome turu eripärasid.”
Teet Anier ütles, et võrreldes mõnede Põhjamaade ja Soome turul müüvate suurtegijatega, on Balbiino väiksema ettevõttena kindlasti turul toimuvate trendide ja tarbijate ootuste suhtes palju paindlikum, mis on samuti märkimisväärne konkurentsieelis. “Eksport on Eesti ettevõtetele peamine kasvuvõimalus ning siin on kindlasti prioriteediks lähiturud,” lisas Anier.
Balbiino müüs möödunud aastal 4251 tonni jäätist. Ettevõtte enim müünud jäätised olid möödunud aastal Vanilla Ninja, Trull, Vanilli TOPs ja Šokolaadi TOPs, Maxi TOPs, Yeti ja Raks. Lisaks jäätisele kuulub ettevõttele ligi 50 protsenti Eesti sügavkülmutatud toiduainete turust.
Balbiino (www.balbiino.ee) on Eesti kapitalil põhinev ettevõte, millel on 42%-line turuosa Eesti ja 10%-line turuosa Läti jäätiseturul. Balbiino müüb toodangut ka Saksamaal, Leedus ja Soomes. Tütarettevõtted Balbiino Lõunakeskus Tartus ja Balbiino Virumaa Keskus Jõhvis moodustavad Eestit hõlmava müügivõrgu. Balbiino jäätisetehases ja logistikakeskuses töötab 200 inimest ning tütarettevõtetes 35 inimest. Balbiino möödunud aasta käive oli 274,8 miljonit krooni ning kasum 7 miljonit krooni. Täiendav informatsioon:
Riho Niils, AS Balbiino juhataja
Tel: 6 515 900, e-mail: riho@balbiino.ee
Teet Anier, AS Balbiino turundusjuht
Tel: 6 515 900, e-mail: teet@balbiino.ee
Fotod: http://www.powerhouse.ee/Balbiino/Novajaatised.jpg
http://www.powerhouse.ee/Balbiino/Raks.jpg
Mari-Liis Sesmin
Powerhouse

Uued retseptid

Kurgibool

Jaanid
Kurgibool