Uudiskiri Instagram Facebook
 
Uudised ja sündmused

Fazer Pagarid müüs tänavu rekordiliselt 90 000 vastlakuklit

Uudised ja sündmused

Fazer Pagarid müüs tänavu rekordiliselt 90 000 vastlakuklit

PrindiSoovita sõbrale
Vihmane ilm ega kallim hind ei ole vähendanud inimeste huvi vastlakuklite vastu. Eilse ja tänasega on Fazer Pagarid müünud Eestis 90 000 ehk 7,6 tonni vastlakukleid, mis on rohkem kui eelmisel aastal ning enam kui ükski teine pagaritööstustest.
Fazer Eesti tegevjuhi Kristjan Kongo sõnul teeb selline müügiedu Fazeri pagaritele ainult rõõmu. „Kartsime, et seoses jahu- ja piimatoodete hinnatõusuga kasvanud vastlakuklite hind võib ostuhuvi mõnevõrra vähendada, kuid õnneks see nii ei läinud. Ehk on üheks põhjuseks see, et inimesed otsivad võimalust, kuidas talveilma puudumise kiuste säilitada pisutki vastlapäeva traditsiooni ning vastlakuklid on alati olnud selle lahutamatuks osaks.“

Fazer Pagarite müügil olev vastlakukkel on veidi suurem kui mitmetel teistel pagaritööstustel. Tegemist on klassikalise vahukooremütsiga kukliga, milles on ka hapukat jõhvikamoosi, tasakaalustamaks vahukoore magusust.

Vastlakuklid on ülimalt populaarsed ka Soomes. Põhjanaabrite rahvaluuletaja Johan Ludvig Runebergi päeva tähistamiseks, mis sellel aastal kattub vastlapäevaga, on seal müügil spetsiaalsed Runebergi-kuklid, mida koos traditsiooniliste vastlakuklitega müüakse umbes 4 miljonit. 2005. aastal, kui viimati vastlapäev ning Runebergi päev Soomes kokku langesid, ületas nõudlus kuklite järele umbes 15 protsendiga pakkumise.  

Uued retseptid

Kurgibool

Jaanid
Kurgibool