Uudiskiri Instagram Facebook
 
Uudised ja sündmused

Konkursil "Parim Toiduaine 2008" on kõige arvukamalt esindatud lihatooted

Uudised ja sündmused

Konkursil "Parim Toiduaine 2008" on kõige arvukamalt esindatud lihatooted

PrindiSoovita sõbrale
Foto: Sandra Urvak, Johannes Arro
Neljateistkümnendat korda toimuvale konkursile “Parim Toiduaine” on ettevõtted esitanud 143 t…
Neljateistkümnendat korda toimuvale konkursile “Parim Toiduaine” on ettevõtted esitanud 143 toodet erinevates kategooriates.
Esmakordselt korraldas Eesti Toiduainetööstuse Liit ka piirkondlikud konkursid Ida- ja Lõuna-Eestis, et innustada väikeettevõtteid tegelema tootearendusega. Piirkondlike konkursside võitjad pääsevad automaatselt osalema üleriigilisel konkursil.

“Piirkondlike konkurside alustamisega on Toiduliit astunud suure sammu edasi. Ühelt poolt tunnustame väikseimaid ettevõtteid ning aitame nende toodangule tähelepanu saada, teisalt peaks tarbijad üha enam märkama kvaliteetseid toiduaineid, mis võistluses spetsialistidelt kõrgeid hinnanguid saavad” kommenteeris konkursi olulisust Sirje Potisepp, Eesti Toiduainetööstuse Liidu juhataja.Käesoleval aastal osutub kõige tihedamaks võistlus lihatoodete hulgas, nimelt osaleb seal rekordilised 27 toodet. Eelnevatel aastatel on enim konkurente osalenud piimatoodete hulgas.

Tõenäoliselt eestimaalaste kiire elutempo tõttu on tootjad panustanud valmistoitudele. Rakvere Lihakombinaat on konkursile esitanud uue valmistoitude seeria ”Rakvere Valmistoidud” ja lihatoodete kategoorias sarja "Maailma maitsed". Põltsamaa Felix on esindatud mitmes kategoorias: mittealkohoolsetes jookides mahlaseeriaga Premium, lisaks valmistoitute ja ka salatikastmete kategoorias, Coca-Cola konkureerib tervislike mahlade ja Jäätee Nestea tooteseeriaga.

Nopri Talumeierei mädarõikavõie, Pajumäe talu "Vaniljekreem astelpajukastmega", AS Hallik "Ciabatta kukkel" ja OÜ Kirderand "Räime-Reeda räimesült" on piirkondlike konkurside võidutooted, millel on juba praegu luba osaleda lõppvõistlusel.

29. aprillil kuulutatakse välja konkursi ”Parim Toiduaine 2008” võitjad. Toiduaineid hindavad eelneva koolituse läbinud ekspertide komisjonid, kuhu kuuluvad toitumisteadlased, toiduajakirjanikud, peakokad ning terviseeksperdid.“Parim Toiduaine 2007” võitjaks osutus Mumuu funktsionaalne dessert – kirsi (OÜ Põlva Piim Tootmine).  

KOMMENTAARID

Kiizu 06.juuli 2011 14:13
Oivaline , aga kogus oli minu pere jaoks liiga suur , järgmine kord lisan vähem toiduaineid .
1
Lisa kommentaar

Uued retseptid

Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga

Kalaroad
Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga