Uudiskiri Instagram Facebook
 
Uudised ja sündmused

Rakvere Lihakombinaadi ajaloo suurim investeering

Uudised ja sündmused

Rakvere Lihakombinaadi ajaloo suurim investeering

PrindiSoovita sõbrale
Foto: Rakvere Lihakombinaat
Rakvere Lihakombinaat investeeris 130 miljonit krooni uude viineritootmise seadmesse, mis on …
Rakvere Lihakombinaat investeeris 130 miljonit krooni uude viineritootmise seadmesse, mis on Eesti toiduainetööstuse suurimaid investeeringuid läbi aegade. Uue liiniga suurendab Rakvere Lihakombinaat viinerite eksporti Lätti, Leetu, Venemaale ja Ukrainasse.

Uus viineritootmise liin on jätk Rakvere Lihakombinaadi investeeringuteprogrammile. Lisaks renoveeriti eelmisel aastal tapamaja koguinvesteeringuga 30 miljonit krooni suurendamaks selle tootlikkust.

„Investeering uude viineriliini ei ole mitte ainult Rakvere Lihakombinaadi suurim investeering läbi aegade, vaid kogu Eesti toiduainete tööstuse üks suurimaid ühekordseid investeeringuid,“ lausus Anne Mere, Rakvere Lihakombinaadi juhatuse esimees. „Investeeringuga uude tootmis- ja pakendamisliini oleme tõstnud Baltimaade suurima lihatööstuse tehnoloogilist taset, olles Euroopa uusima täisautomatiseeritud viineritootmisliini omanik“, lisas Anne Mere.

Täna käiku antud viineriliin suurendab tootlikkust poole võrra ning aastas toodetakse uuel liinil 15 000 tonni viinereid. Liini tarvis ehitas Rakvere Lihakombinaat uue tootmishoone, millele pandi nurgakivi eelmise aasta 27. novembril. Esimesed viinerid tulid proovipartiina 4. augustil, seega kestis uue tootmise väljaehitamine kaheksa kuud. Liin on unikaalne ja kokku pandud Rakvere vajadusi arvestades – liinil toodetakse 80 erinevat viineritoodet ja kahtekümmend erinevat retsepti viiele riigile.

„Tänases majandussituatsioonis on iga uue tootmise käikuandmine märgina uue ajastu algusest. Kogu tootmine, mis põhineb kodumaisel toorainel ja tööjõul ning mis suurendab eksporti, on suur tugi Eesti majandusele,“ lausus Sirje Potisepp, Eesti Toiduainetetööstuse Liidu juht uue tootmisliini avamisel. „Tarbija aga võidab kvaliteedis -  kodumaisest toorainest valmistatud viinerid on stabiilselt kõrge kvaliteediga ning maitsvad,“ lisas Sirje Potisepp.

Uued retseptid

Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga

Kalaroad
Grillkala suvise murulaugupesto ja röstsibulaga