Uudised
Tänavatoit

See raamat toob kodukööki Tai lärmakad tänavad, grillisuitsused Ameerika avenüüd ja põiked Euroopa isuäratavatele puiesteedele ning kaugemalegi. 

Uudised
50 mahetalu ootavad avatud talude päeva raames külastajaid

Avatud talude päeva ligi 250 talust on viiendik mahetalud. Mahetalud ootavad külastajaid avatud talude päevale pühapäeval, 24. juulil kõikides maakondades, kõige rohkem on neid Saaremaalt. 

Uudised
“ Parim Talutoit 2016” tiitlile kandideerib 77 talutoodet

Eestimaa Talupidajate Keskliidu poolt  korraldatavale esimesele “Parim Talutoit 2016” konkursile esitati Eesti talutootjate poolt kokku 77 talutoodet veerandsajast talust.

Uudised
Kuidas pikendada kööginugade eluiga?

Kvaliteetsed noad võivad küll kopsaka summa maksma minna, ent õige hoolduse puhul on võimalik nende eluiga märkimisväärselt pikendada. 

Uudised
Õigete taimede koos kasvatamine tagab saagirikkuse

Alati ei piisa usinast aednikust aias, kes kobestab, kastab, lõikab, hooldab ja tagab toitained. Tihti suudavad just õigesti paari pandud taimed tagada teineteisele kasvuks vajalikud tingimused toitainetest kahjuritõrjeni.

Uudised
Tomat. Salatist vürtsmoosini

Prantslaste poolt imetlevalt armastuse õunaks ristitud tomatist on saanud oluline tooraine ka meie põhjamaisel toidulaual. Küll aga kahjuks on meie kliimas küpsete tomatite korjamise periood lühike, mis toob enamasti kaasa tomatiuputuse ja vajaduse neid kiirelt realiseerida. 

Uudised
Kutsume restorane ja kohvikuid aitama kaasa suitsuvabade keskkondade tekkimisele

Teame, et kõige rohkem kahjustab sigaretisuits teisi inimesi siseruumis, ent ka vabas õhus suitsetamine võib avaldada sama kahjulikku mõju. Seetõttu pöördume teie ning kõigi teiste kohvikute, restoranide ja toitlustusasutuste poole palvega piirata su…

Uudised
Kas oled juba proovinud?

Kui soovid muuta suvised salatid pisut toitvamaks, teha piruka-, sushi- või wrapi täidist või otsid suupistelauale vaheldust, siis Apetina valge juustu toodete seast leiad kindlasti midagi sobivat.

Uudised
Käsitööõllede valmistajad teevad oma festivali

Käsitööõllede tootja Koch korraldab Merepäevadega samaaegselt, 15-17 juulil, Kochi Aitade territooriumil Käsitöö- ja Õllefesti, et anda käsitööõllede tootjaile võimalus oma toodangut laiemalt tutvustada ning tuua õllemeistrite töö rahvani lähemalt. Lisaks tuntumate pruuljate õlledele on laadal esind…

Uudised
Maailma parimate baarmenitega sõidab Miamisse võistlema Regeri Zoo

10 Eesti baarmeni võistlesid möödunud nädalal World Class Estonia finaalis, mille võitja kindlustas endale koha sügisel Miamis toimuvale rahvusvahelisele baarmenite võistlusele. Võitjaks osutus Regeri Zoo Meat Market Cocktail Barist.

Uudised
Uued leivad- ja saiatooted otsivad edu kui tervislikud

Pagaritoodete valdkonnas tegutseb Eestis sadu tublisid küpsetuskodasid. Neist suurimad  ja tuntumad on Fazer, Leibur ja Eesti Pagar. 

Uudised
Eestimaa Talupidajate Keskliit kutsub talutootjaid konkursile “Parim Talutoit 2016”.

Eestimaa Talupidajate Keskliit korraldab sel aastal esmakordselt “Parim Talutoit  2016” valimise. Parimad tooted valitakse  seitsmes erinevas kategoorias, võitjad kuulutatakse välja 30. juulil Jänedal toimuvate XXV Eesti Talupäevade raames. 

Uudised
Jaanipäevatoidud

Jaanid on põhjamaades üks tähtsamaid pühasid. 

Uudised
Gastronoomiakonkurss Silverspoon kogus rekordilise arvu osalejaid

Silverspoon lõpetas avalduste vastu võtmise konkursil osalemiseks ning alustab restoranide, pubide ja kohvikute hindamisperioodiga. Silverspooni kohtunikud külastavad toitlustusasutusi poole aasta vältel kuni sügiseni, et hinnata muu hulgas ka menüüd…

Uudised
Nõiajook pandi tõmbama

Metsamoorina tuntud taimetark Irje Karjus ja joogitootja Koch hakkavad koostöös esmakordselt Eestis tootma ravimtaimedel põhinevat ja Eesti rahvameditsiini järgivat eliksiiri. Metsamoori Eliksiir valmib augustis ja seda toodetakse eksklusiivsena vaid 7000 liitrit. Kõik taimsed koostisosad on korjatu…

Uudised
Proteiinirikas dessert skyr

Eesti poodidesse jõudis hapendatud Skandinaavia päritolu piimatoode skyr.  Mis see on ja kuidas seda serveerida?

Uudised
Coop avas esimese päikeseenergial töötava Konsumi

Coop Põlvamaal Ahjas päikeseenergial töötava Illimari Konsumi.

Uudised
Statoil täiendas suvemenüü valikut

Statoil lisas toiduvalikusse suvised eined – kolm uut värsket salatit, kahte sorti paninisid ja uue wrapi.

Uudised
Riis maailma köögis

Riis on toiduaine, mida on söödud juba üle 6000 aasta, ning maailmas on üle 8000 riisisordi valgest pruuni, punase ja mustani. Riisisordid ei erine mitte ainult värvi, vaid ka toitainete sisalduse, ettevalmistuse ja valmistusviiside poolest. 

Uudised
Koch alustas nummerdatud eripruulidega

Käsitööõllede tootja Koch alustab lisaks püsivalikule limiteeritud eripruulide tootmist ning võtab esmakordselt Eesti õlletootmises kasutusele nummerdatud eksklusiivsed partiid.

Uudised
Kaevetööd Tallinna vanalinnas sundisid Olde Hansa külalisi sööma mulda, kive ja kruusa

Olde Hansa restoran avas kolmapäeval, 25. mail Vanaturu kaelas keskaegse aia stiilis toidukoha nimega Olde Hansa Hortus. Avamispidu oli täis salapära, müstikat ja illusioone. Vanalinnas toimuvatest kaevetöödest inspireerituna pakkus Olde Hansa peakok…

Uudised
Hea Toidu Festivali - Grillfest kulinaarsed peaesinejad on selgunud

Grillfesti peaesinejaks on igal aastal huvitav ja maitsev toit, nii ka sel aastal. Lisaks näitavad aga  10. - 11. juunil Pärnus Vallikääru aasal toimuval toidufestivalil maailmaklassi lihakunsti tipplihunik Marco Peerdeman Jamie Oliveri meeskonnast…

Uudised
Küpsetamata koogid

Armas maiustaja, oled sattunud magusasse ja maitsetest tulvil koogimaailma. 

Uudised
Võileivatordid. Soolased ahvatlused

Tänane leiva- ja saiatoodete valik on mõõtmatult suurem ja rikkalikum kui võileivatortide hiilgeajal aastakümneid tagasi. 

Uudised
Salatit? Alati!

Elagu salat! Värske ja värviline, ootamatud kombinatsioonid ja paras segadus taldrikul. 

Uudised
Tellija võidab!

Palju õnne!

Uudised
Taimsed argiroad

Järjest rohkem räägitakse täisväärtuslikust toidust, sealjuures ka taimetoidu kasulikkusest. Teadlike valikute eelistamine tundub pahatihti kahtlane ja võib jääda mulje, nagu tuleks paremate harjumuste juurutamisel vastutasuks igaveseks loobuda maitsetest ja täis kõhust. 

Uudised
Eesti pääses maailma mainekaima kokandusvõistluse finaali

Restorani Farm peakokk Dmitri Rooz pääses Bocuse d´Or Euroopa eelvõistlusel 20st 11 parima sekka ja kindlustas sellega Eestile koha finaalis. Kokandusmaailma ihaldatuima võistluse finaal toimub 2017. aasta jaanuaris Lyonis, Prantsusmaal. 

Uudised
Kaks ühes - mahlapress ja veepudel

Sidruniveega äratavad end hommikuti paljud. Uued Semu klaaspudelid poloe aga mingid tavalised joogipudelid, kuhu vesi sisse valada. Selle põhjas asuv mahlapress võimaldab muuta tavalise vee vitamiinirikkaks ja kevadiselt värviliseks!

Uudised
Pestitsiidid jõuavad nii mulda, vette kui ka inimeste toidulauale

Eelmisel nädalal toimunud seminaril „Elukeskkonna ja toidu kvaliteet“ tutvustati Eesti seireandmeid mulla, vee ja toidu kvaliteedi kohta. Tulemused näitavad, et nitraaditundlikel aladel on inimeste joogivee kvaliteet aastatega kahanenud – leitakse ni…

Uudised
Kevadiselt mitmekülgsed uued tooted Farmilt

Poodidesse on jõudnud Farmi piimatööstuse uue lisandiga Kreeka jogurt ning õrnsuitsuvürtsidega juustu snäkid.

Uudised
Rannamõisa üllatab grillisõpru mugava pakendiga

Rannamõisa on poelettidele toonud uued šašlõkid käepärastes ja mugavates pakendites. Kokku on uutes pakendites viis erinevat linnuliha grilltoodet. 

Uudised
Uus raamat: LCHF

Kui raamatu autor Kadi Kõiv hakkas järgima LCHF-toitumisviisi, kaotas ta esimese aastaga 33 kilo. Need kilod pole tagasi tulnud – uut kergemat kehakaalu hoiab Kadi erilise pingutuseta.

Uudised
Uued suvised kastmed ja mõnusad kõrbuskid lastele Salvestilt

Poelettidele on jõudnud oma 70. tegutsemisaastat tähistava Salvesti uued särtsakad kastmed ning kõige pisematele suunatud Põnni tootesarja uudistooted.

Uudised
Täna tähistatakse ülemaailmset kätehügieeni päeva

Täna, 5. mail tähistatakse kõikjal maailmas kätehügieeni päeva, mistõttu kutsub Gustavsberg pöörama erilist tähelepanu käte pesemisele ning keskkonnale, kus me iga päev oma käte hügieenilise puhtuse eest hoolt kanname.

Uudised
Silverspoon on tagasi!

Eile kuulutas Eesti esimene gastronoomiakonkurss Silverspoon välja oma uue hooaja alguse ning ootab Eesti a la carte toitlustusasutusi konkursist osa võtma. Konkursi patroon on Eesti Gastronoomia grand old man Dimitri Demjanov.

Uudised
Esimene tsöliaakiaalane konverents-mess Eestis!

Rahvusvaheline konverents-mess „Tsöliaakia - kogu organismi haarav haigus“ toimub 30. aprillil algusega kell 11.30 Tallink SPA & Conference Hotellis (Sadama 11a, Tallinn). Korraldajaks on Eesti Tsöliaakia Selts.

Uudised
Tsitrustega köögis

Kui sombune ilm tahab maha murda, löö hambad mahlasesse apelsini ja meeleolu tõuseb hetkega. 

Uudised
Mine uudistama Norra juustu!

Suuremate Rimi hüpermarketite juustulettidelt tasub kindlasti üles otsida 3 põnevat kvaliteetjuustu – Jarlsberg, Kolibrie ja Norra rahvusjuust Gudbrandsdalen. Juustud on kogunud populaarsust üle kogu maailma – USA-st kuni Austraaliani.

Uudised
Maiasmokk toob turule uudsed šokolaadisnäkid

Eesti magusabränd Maiasmokk toob turule uued šokolaadisnäkid Šoksid.

Uudised
Oma Maitse kutsub lugejaid gurmeereisile Sitsiiliasse

Oma Maitse kutsub lugejaid gurmeereisile Sitsiiliasse 3.–10. oktoobril 2016! 

Uudised
Šoti klubi ootab kõiki viski asjatundjaid võistlema

Šotimaa Sõprade klubi kutsub viski asjatundjaid kuni 14. aprillini registreeruma 24. aprillil Šoti klubis toimuvatele XIII Eesti Lahtistele Meistrivõistlustele viskitundmises, kus huvilised saavad proovile panna nii oma teoreetilised teadmised viskis…

Uudised
Kust on kanaliha pärit?

Kodumaine linnulihatootja Tallegg muutis värske kanaliha pakendit, et tarbijad saaksid ise tooteetiketilt lugeda, millisest Talleggi farmist pärineb konkreetne ostetud kanalihatükk.

Uudised
2016. aasta kuulutatakse Hiiumaa maitsete aastaks

Kohaliku toidu tutvustamiseks hakatakse alates 2016. aastast valima Eesti toidupiirkondasid. Esimeseks Eesti toidupiirkonnaks saab Hiiumaa,  kus 30. aprillil kuulutatakse välja Hiiumaa maitsete aasta.  

Uudised
Mamo salatid nüüd ka R-Kioskist

Kui nälg keset pikka päeva näpistama hakkab, siis tea, et R-Kioski kauplustes üle Eesti on nüüdsest müügil uued, tervist väärtustavate inimeste toidulauale hästi sobivad Mamo salatid, mis lausa pakatavad vitamiinidest ja olulistest toitainetest.

Uudised
Uus raamat: Muna

Nii tillukesest vutimunast kui suurest jaanalinnumunast areneb tibu, kes saab kõik eluks vajaliku vaid munakoore sees peituvast. Seega kõik see hea, mis selle koore sees peitub, on hea ka inimesele tema toidulaual, tehes munast ühe täiuslikuma toiduaine üldse. 

Uudised
Uued kreeka jogurtid on peagi müügil

Kohe-kohe on poelettidele jõudmas uued Alma kreeka jogurtid, mis on ainsad kodumaised autentsel separeerimismeetodil Kreeta saarelt pärit juuretise baasil valmistatud jogurtid.  

Uudised
Farmi uued maitsed

Farmi Piimatööstus on saanud valmis uued õuna- ja jõhvikakastmega täisterakaerapudingud ning Jänksi tutti-frutti maitselise tarretise.

Uudised
Farmi toob kohupiimased lihavõtted

Farmi Piimatööstus on poodidesse toonud lihavõttepühade ajal Pasha valmistamiseks suurepäraselt sobiva uue 5% kohupiima. Tootevalikusse on lisandunud ka kookosemaitseline kohupiimakreem ning maitsestamata jogurt 400-grammises pakendis. 

Uudised
Sushi ja sashimi kõrvale valmistati spetsiaalne vein

Austraalia üks kuulsamaid veinitootjaid Jacob’s Creek on koostöös nimekate Jaapani sushimeistritega loonud omapärase valge sushiveini WAH. Nüüdsest on vein saadaval ka Eestis.