Uudised
Uus raamat: Hiina toidud

Hiina toidud on paljude lemmikuks ja kindlasti ei peaks Hiina köögi parimatele paladele jääma vaid restoranis söömise või karbis kaasahaaramise roll. Hiina toitude valmistamine kodustes tingimustes on tunduvalt lihtsam, kui esmapilgul tunduda võib. 

Uudised
Kui pakatad reisikirest, söö šokolaadi

Äsja jõudis poodidesse Karl Fazeri uus šokolaaditahvlite sari Travel, mille iga tahvliga saab maiustaja osa reisiteemalisest elamusest – alates meelelahutuslikust videoloost kuni lennupiletini välja. 

Uudised
Fiskars keedab pastat

Sel kevadel tutvustab Fiskars taas uusi stiilseid köögiriistu, seekord pasta valmistamiseks ja serveerimiseks. Uude pastakomplekti kuulub viis köögiriista, mis on kõik lihtsalt kasutatavad, puhastatavad ning hoiustatavad.

Uudised
Uus raamat: Oad, herned ja läätsed

Kuivatatud oad, läätsed ja teised kaunviljad on jäänud tänapäeva kiirvalmivate söökide kõrval tahaplaanile, kuid tegelikult on need  väga väärtuslikud toiduained, eriti rasvase liha või juustu asemel. 

Uudised
Hõrgud road rupskitest

Peaaegu kõik me sööme maksapasteeti või maksakastet. Südamest, neerudest või linnupugudest toite valmistatakse pisut harvemini. Kamar, jalad, magu, kops ning kas või kuldimunad satuvad aga juba asjast rohkem huvitatute potti või pannile. Paljud rupskid ei jää toiteväärtuselt alla lihale ning vitamii…

Uudised
Šokolaadiga reisile

Sel kuul jõuab poodidesse Karl Fazeri uus šokolaaditahvlite sari Travel, mille iga tahvliga saab maiustaja osa reisiteemalisest elamusest – alates meelelahutuslikust videoloost kuni lennupiletini välja. 

Uudised
Muna ei ole igav

Eesti suurim munatootja DAVA Foods viis Eestis enimmüüdud kodumaised kanamunad ühtse kaubamärgi alla Eggo ning uuendas kõiki oma kanamunade pakendeid. Uuenduslikuna tõi DAVA Foods turule 8-paki, millesse on pakitud tervisemunad. Üleminekuga Eggo kaubamärgile lõpetatakse munade müük Talleggi kaubamär…

Uudised
Lehtkapsa ja sidruniga gripi vastu

Rimi toitumisnõustaja Katri Merisalu soovitab gripi ennetamiseks pöörata erilist tähelepanu neile köögi- ja puuviljadele, mis sisaldavad ohtralt C-vitamiini. Just C-vitamiin on üks parimaid immuunsussüsteemi tugevdajaid. Tõeliselt võimsad C-vitamiini pommid on lehtkapsas ja sidrun. 

Uudised
Paastuköök traditsioonide valguses

Kuidas paastuda? Muidugi traditsiooniliselt ja läbimõeldult. Eeskujuks ja vundamendiks võtsid Oma Maitse toimetaja Margit Arndt-Kalju ja projektijuht Lia Virkus “Paastuköögi“ raamatus kristliku paastutraditsiooni. See töötab ja on ennast juba aastasadu ning isegi -tuhandeid õigustanud. Vaim puhastub…

Uudised
Ingver. Väega toidud

"Ingver on imeline taim, mille tagasihoidliku ja märkamatu välimuse varjus on peidus jõuline, intensiivne ja väekas iseloom," kirjutab Pille Enden uues raamatus.

Uudised
Toidud, mida lapsed tõesti armastavad 2

Hele-Mai Alamaa on kolme koolipoisi ema, fotograaf ja kirglik toidusõber. Laste igapäevase logistikaga žongleerides valutab ta kõvasti südant selle pärast, mis nende taldrikule satub. 

Uudised
Majoneesiga - soolasest magusani

Kui avad oma külmikuukse, siis tõenäoliselt laiutab kõikvõimalike potsikute vahel ka majoneesipudel. 

Uudised
Ajakirjade Kirjastus loosis välja auto!

Ajakirjade Kirjastuse 2015. aasta tellimiskampaania „Minu ajakiri, minu Pulsar“on jõudnud uhke finaalini ning valge Nissan Pulsar on võitjale pidulikult üle antud. 

Uudised
UUS RAAMAT: Värvikad juurikad

Juurviljad on tõepoolest värvikad nii välimuselt kui ka sisult. Leidub eri värve porgandeid ja peete, milles kõigis on rikkalikult vitamiine ja mineraalaineid. Ning ka vähemvärvikad ei jää neist selles osas maha. Samas ei satu need väekad ja värvikad juurikad meie toidulauale sugugi tihti ‒ kui, sii…

Uudised
Perelähedus ja kvaliteet – Turekist sai NaTurek

Paljud teist on kindlasti märganud meie tooteid poelettidel uues pakendis. Miks muutub bränd Turek nii palju? Tarbijate silmade läbi vaatades esindas Turek ju head kvaliteeti ja mõistlikku hinda.

Uudised
Terve Eesti Sihtasutus kuulutab välja esseekonkursi noortele

Terve Eesti Sihtasutus kutsub üles noori kirjeldama oma visiooni Eesti ühiskonnast, kus alkoholitarbimine oleks tabu, mitte norm. Kuidas tähistaksime sündmusi, maandaksime stressi, leiaksime uusi sõpru ja looksime ellu põnevust ilma suitsu ja alkohol…

Uudised
Suhkruingli magusad lauad

Kertu Lukas on kondiiter ja sommeljee, keda tuntakse ka tema kaubamärgi Suhkruingel järgi. Oma esikraamatu jaoks, mis koondab nii lihtsamaid kui ka üsna keerulisi retsepte, on ta koos stilist Kristi Jalakase ja fotograaf Katrin Pressiga kokku pannud 14 maiustustelauda. 

Uudised
Uus Koch Glögi sai valmis!

Kochi uus glögi liidab kvaliteetveini ja ehtsa rummi ning see on saadaval nii elegantses liitrises klaaspudelis kui 1,5 liitrises bag-in-box pakendis.

Uudised
Uus raamat! Paleo. Patuvabad magustoidud ja koogid II

On aeg avastada magustoitudest ja küpsetistest tulvil patuvaba magusamaailm! 

Uudised
Tulge külla! Pühapäevalõunad pere ja sõpradega

Ühised eined lähedastega on ilmselgelt üks inimeste ammusemaid ja siiramaid rõõme.

Uudised
Jõulud meil ja mujal maailmas. 75 jõulurooga 27 maalt

Imelise jõuluaja eel tabab perenaisi tihtilugu nõutus. Kõik jõuluroad on korduvalt läbi proovitud, kuid pole ühtegi säravat uut ideed. 

Uudised
Pähklipureja mõnus elu

Pähklid ja seemned on ehe näide, et head asjad on sageli pisipakendis ‒ vaid ühte ampsu on kogutud südamele tervislikud rasvad, valgud, vitamiinid ja mineraalained. 

Uudised
Aural uus alkoholivaba glögi

Üllata end jõuluajal uue alkoholivaba glögiga. 

Uudised
Hapukapsas pirukasse ja potti

Hapukapsas kui üks Eesti köögi traditsiooniline toiduaine kipub olema talve- ja jõuluaja toit, kuid selle võimsate tervisele kasulike omaduste tõttu võiks hapendatud kapsast tarbida aasta läbi. 

Uudised
Uus raamat! Sushi

Kodune sushi-valmistamine on üha hoogu kogumas. 

Uudised
Uus raamat! Kapsatoidud

Kui kuuleme sõna „kapsas”, meenub meile esimesena valge peakapsas, mis on aga vaid üks suguvõsa esindajatest. 

Uudised
Tartus avab uksed Toidukino

Tartu Elektriteater avab 11. detsembril viieks õhtuks pop-up kinorestorani Toidukino. Publikut ootavad ees hubane õhkkond, hoolikalt valitud filmiprogramm ning mitmekäiguline õhtusöök restorani Krempel kokkadelt.

Uudised
Püssiga köögis

Kodurestorani MerMer peakokk Merrit Kiho tutvustab läbi romantiliste lapsepõlvemälestuste ülimaitsvate ulukiroogade valmistamise saladusi. 

Uudised
Kus saad mekkida parimat kohvi?

Käesoleval nädalal kuulutas Viru Keskus välja parima cappuccino ja espresso majas kohvi pakkuvate asutuste seas. Tunnustuse parima espresso eest pälvis Reval Café ja parima cappuccino eest Cafe More. 

Uudised
Eesti parimaks õllesommeljeeks pürib 63 inimest

26. novembril, toimub Eesti Parima Õllesommeljee finaalvõistlus, kus selgub Eesti parim õlletundja. Eelneval kahel aastal on selle tiitli pälvinud Kristjan Markii ja Urmas Linnamägi.

Uudised
Džiugase Gourmet’ juust – auhinnatud kolme tähega!

Eestlased nagu meie lähinaabridki armastavad kõige enam lehmapiimast valmistatud poolkõvasid ja kõvasid juuste.

Uudised
Sandra Vungi lõi oma tootesarja veganitele

Mitmete raamatute autor ja blogija Sandra Vungi on koostöös Austan Loodust Grupiga toonud müügile omanimelise veganküpsetiste sarja. Tegemist on esimese Eesti oma vegantoote sarjaga, mis jõuab poodides laialdaselt müügile.

Uudised
Aasta Kokaraamat 2015 taas valitud!

Tallinna Toidumessil kuulutati eile välja taas parimad kokaraamatud. Sel aastal pärjati Aasta kokaraamat 2015 võitjaks raamat „Armastusega Kihnust, uut ja vana saareköögist“. Raamatu autorid on Jana Ruubel ning Hele-Mai Alamaa ja kirjastaja Ajakirjade Kirjastus.

Uudised
Magus elu. Tervislikult!

Tervislike kookide-magustoitude raamat "Magus elu. Tervislikumalt!" toob magusalauale vaheldust kõige paremas mõttes. Siinsed 50 retsepti ei sisalda rafineeritud suhkrut ega nisujahu, vaid asendavad tühjad kalorid tervislike koostisosadega, mis pakuvad põnevaid maitsekooslusi ja on toitainetegi pool…

Uudised
Lihtsad smuutid

Smuutid võivad olla suurepäraseks alguseks päevale, kergeks vahepalaks või treeningujärgseks taastumiseks. Lihtsalt valige endale meelepärased koostisained ning blenderdage valmis maitsev ja toitainetest pungil eine. Vahvaid ideid leiad uuest raamatust "Lihtsad smuutid".

Uudised
Tallinna noortenädal korraldab Gurmeedinee!

22. oktoobril algusega kell 17 toimub Tallinna noortenädala raames Eesti Arhitektuurikeskuse Arhitektuurikatlas pidulik õhtusöök „Gurmeedinee“, mida juhib tuntud stilist Ženja Fokin. Õhtusöögile on oodatud kõik toiduvalmistamisest, -stilistikast, -blogimisest ja –fotograafiast huvitunud.

Uudised
Eesti parim pudrumeister on selgunud!

Eesti esimeseks pudrumeistriks valis žürii G.Adolfi Gümnaasiumi 12.klassi õpilase Helena Kõivsaare. Talle võidu toonud puder valmis odrahelvestest.

Uudised
Oma Maitse kutsub küpsetama!

Tule ja osale Oma Maitse kokakoolis! 22. oktoobril küpsetame üheskoos makroone! Maiuste kuningannasid valmistamine koos Suhkruingli kondiitri Kertu Lukasega.

Uudised
Oma Maitse kokakool kutsub: Tai köök

Heimar Kuuskler käis selle aasta alguses Tais ja tahab jagada meiega, mida head ja paremat ta sealt kaasa tõi. 18. oktoobril on võimalus tulla ise tutvuma Tai köögi ja maitsetega!

Uudised
Tarbijate teadmised piprast on vähesed

Santa Maria läbi viidud uuring Rootsi ja Inglismaa kokkade seas näitas, et pipra sortidest ja kvaliteedist teatakse vähe. Näiteks 60% protsenti uuringus osalenud kokkadest ei olnud kunagi teadlikult kasutanud maailma parimaks pipraks peetavat Tellicherry musta pipart. Ainult 6% uuringus osalenud kok…

Uudised
Pariisi kuldajastu inspireeris konjakitootjat

Rebecca Asseline, Courvoisier brand ambassador, tutvustas restoranis Tuljak peetud pidulikul õhtusöögil konjaki uuenenud, Pariisi ja Eiffeli torniga seotud kaubamärki. Eesti on üks esimesi turge, kus uudse kuvandiga Courvoisier saadaval on.

Uudised
Maapirnitoidud

Maapirniga tasuks lähemalt tutvust teha - õppida seda kasutama mitte ainult meeldivate maitseomaduste poolest. See väärtuslik taim on suurepäraseks toeks liigse kehakaalu vähendamisel, elavdab ainevahetust, normaliseerib söögiisu ja vähendab magusaisu. 

Uudised
Rahvusvaheline pudrupäev nüüd ka Eestis!

Oktoobris toimub esmakordselt Eestis rahvusvahelise pudrupäeva tähistamine. Selle raames toimub konkurss, mille tulemusena selgitatakse välja Eesti Parim Pudrumeister 2015. Finaalüritus toimub 15.oktoobril kell 12.00-14.00 Solarise Keskuses. Konkursi korraldamise idee on propageerida hommikuputru…

Uudised
Kõva juust magustoidus? Proovi järele!

Tõelised juustufännid sooviksid kindlasti, et juustutooted leiaks koha igasse toidukorda. 

Uudised
Parim sommeljee 2015 valitud!

Eesti sommeljeede iga-aastane tähtsündmus, parima valimine, toimus sel aastal 14. korda. Tiitlit ihkasid kolmteist Eesti tipp-sommeljeed. Eesti meistriks tuli Kristjan Markii Eesti Sommeljeede Erakoolist. Eesti esindajana võtab seekorne võitja osa maailmameistrivõistlustest Argentiinas. 

Uudised
Tallinna vanalinna restoranid korraldavad festivali

22. veebruarist kuni 27. märtsini toimub esimakordselt Vanalinna toidufestival, kus pealinna viie gurmeerestorani peakokad korraldavad omavahel sõbraliku mõõduvõtu.

Uudised
Väike pitsaraamat

Pitsa on üks maailma ehk kõige levinumaid toite. Seda peetakse küll kiirtoiduks, kuid samas ei ole see kiirelt valmiv toit. 

Uudised
Silm suhu!

15.-17. oktoobril toimub Ida-Virumaal toimub esimene omalaadne gurmeesündmus "Silm suhu!". 

Uudised
Sitsiilia köök. Päikeseline Itaalia

Sitsiilia toit on kirevaima valikuga kogu Itaalias.