Eelroad

Kiluvõileivad kadunud munaga

Keskmine hinne: 3.5 Allikas: Meie Annid
Kokasaate Meie Annid 10.10.2008 retsept
Kogus: 3 portsjonit
Pane vürtsikilu fileed oliivõli sisse seisma. Lase liiter vett potis keema ning lisa sellele 1 tl soola ja spl valget veiniäädikat. Alanda kuumust, et vesi ei keeks väga suurte mullidega. Löö munad ükshaaval ettevaatlikult otse vette ja keeda neid 5 minutit (nii saad „kadunud munad"). Sel ajal rösti leivaviilud ja määri võiga. Aseta igale leivale 2-3 kilufileed ja 1 „kadunud muna". Lõika munadele sälk sisse, maitsesta soola ja pipraga ning puista üle hakitud tilli, rukola ja murulauguga. Piserda peale natuke kastet.
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa
cookitgood 05.dets 2009 12:14
Soola ei ei pea panema, aga keerutama ka ei pea. Kui olete muna sisse saanud (mina kasutan väikest anumat, et libistada vaikselt sisse), võib natukene aidata lusikaga kaasa, et muna kollase ümber jääks. Tahan siiski rõhutada, et muna õnnestumisel on väga suur tähtsus muna värksusel! Kui on vana muna siis parem keetke koorega.
maverik 06.veeb 2009 03:18
minuteada ei lisata sellesse keeduvette soola, äädikat küll ning enne muna vette laskmist keerutatakse lusikaga vesi keerlema - see aitab munal kiiremini ümara kuju vötta
Gurmaan 08.dets 2008 16:58
Nädalavahetusel sai ühel sünnipäeval seda kooki söödud, selle sama retsepti järgi tehtud. PARIM !
1