Kasutajate retseptid

Kapsa-porgandi toorsalat

Keskmine hinne: 2.77 Autor: mäx
Talvine toorsalat, mis sobib lisandiks igale roale. Küüslauk annab mõnusa maitse, kuid seda ei pea tingimata nii palju lisama. Salati võib teha suurde purki või ka suuremasse kaussi. Jätkub perele mitmeks päevaks.
Kogus: 10 portsjonit
Riivi kapsas, porgand ja küüslauk, sega läbi ning pane purki või suuremasse kaanega kaussi. Mõõda marinaadiained kastrulisse, kuumuta keemiseni ja lase veidi jahtuda. Vala pooljahtunud marinaaad riivitud köögiviljadele. Lase enne serveerimist paar tundi kuni ööpäev külmas seista. Sega salatit aegajalt või kata purk kaanega ja loksuta.
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa
Maarja 18.jaan 2016 12:33
Tavapärasel toidutegemisel kasutatava soolakogusega võrreldes tundub soola palju ja seega panin u 0,8x koguse ettenähtust. Kui salat õhtuks ajaliselt valmis oli ja ka järgmisel päeval, siis ise tundsin, et järgmine kord peab ikka soola kogus retseptile vastama. Suhkru 0,8x koguse võtmine oli ok. Kui tahta marineeritumat salatit, siis tuleb äädikat kindlasti rohkem panna. Marinaadisegu sisse panin nõutud koguse ja sama suure koguse panin pärast otse salatile peale ka. Kahjuks see nii ei toiminud enam. Järgmine kord panen marinaadi enda sisse vb 2,5x koguse
Siiri Kirikal 22.sept 2014 08:15
Jah, ilmselt on tahetud sisetada 2 sl suhkrut. See sai nüüd nii ka ära parandatud. Aitäh, Kairit!
Kairit 18.sept 2014 20:09
Suhkrukogus tundus kohe uskumatu ja sellest salatist tuligi üks kapsa-porgandi magustoit. Suhkruga on siin selgelt ülepingutatud.
1