Kaloriarvuti kasutamine

Autor: Toidutare
Siit leiad vastused korduma kippuvatele küsimustele Minu kaloriarvuti kasutamise kohta. Kaloriarvuti võimaldab sul arvutada oma igapäevase toidu energeetilise väärtusi. Selleks saad kasutada nii toidutare.ee toiduainete põhinimekirja kui lisada üldisesse toiduainete nimekirja omi aineid.
Kui aine on Toidutare andmebaasis olemas, siis tuleks see Kaloriarvuti otsingu abil leida ja Kaloriarvutisse sisestada. Registreerunud kasutajatel on see võimalus olemas. Selleks klõpsa kõrvalmenüü lingil "Uue aine lisamine" ning sisesta selle aine kõik energeetilised andmed 100 g kohta. Soovi korral saad hiljem neid andmeid ka muuta (see kajastub koheselt ka arvutustes, kus see aine esineb). Uue aine info võid saata ka toidutare adminile (Kirjuta meile), et see üldnimekirja lisada.

Kaloriarvutisse saab aineid arvutamiseks saata kahel moel:
·Tee kaloriarvuti lehel otsing (näiteks "leib"), seejärel vali rippmenüüst sobiv toode, sisesta kogus (st kui palju sa seda toiduainet sõid) ning klõpsa "Arvuta", mille tulemusel arvutustulemus lisatakse lehe allservas asuvasse arvutustabelisse .
·"Minu ained" lehel (ligipääs reg.kasutajatele) on tabelina välja toodud nii sinu lemmikained Toidutare üldisest toiduainete nimekirjast kui sinu enda poolt lisatud ained.
Siin saad iga aine ette sisestada täna tarbitud koguse ning kõik ained korraga kaloriarvutisse saata. Kuna meie igapäevane toit koosneb niikuinii 20-30 põhinimetusest, saad nii koostada oma lemmiktoitude nimekirja ja seda iga päev mugavalt kasutada

Minu ained
Kaloriarvuti toitude üldnimekirjas on üle 1000 toote, mille seast saad märgistada oma lemmikuid, et neid "Minu ained" lehe abil mugavalt arvutis kasutada. Lemmikuid saad märkida Kaloriarvuti tulemustetabelis - st kui sa oled selle ainega juba ühe arvutuse teinud, on rea ees väike viisnurkne ikoon, millel klõpsates aine sinu ainete hulka lisatakse. Sama nupu abil saad aine oma nimekirjast ka eemaldada.
Kui tegemist on sinu enda poolt lisatud ainega, siis on ta automaatselt ka sinu ainete lehel ja seda eraldi lisama ei pea. Lemmiku eemaldamiseks pead minema "Minu ained" lehele ja klõpsama vastava aine rea lõpus X-kujulisel ikoonil.

Arvutuste muutmine ja kustutamine
Selleks on mitu võimalust:
* Pane arvutustulemuste tabelis selle aine koguseks 0 ja klõpsa nupul "Arvuta uute kogustega"
* Kustutamiseks klõpsa arvutustulemuste tabelis aine nime järel asuval pisikesel ristikesekujulisel nupul
* Kui soovid kogu arvutust korraga nullida, klõpsa prügikastikujulisele nupule, mis asub "Arvuta uute kogustega" kõrval.
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa
Siiri Kirikal 04.veeb 2016 13:30
Kui olete loonud siia lehele oma konto, saate siseneda MINU TOIDUTARE alt MINU KALORIARVUTISSE.
Marika 02.veeb 2016 14:00
Kus on kaloriarvuti....
Siiri Kirikal 13.märts 2013 15:40
Kaloriarvuti asub üleval menüüs - Minu toidutare - Minu kaloriarvuti
nõutu 11.märts 2013 16:38
... ja kus see kaloriarvuti siis ennast peidab???
1