Persoon
Saarlase hingega linnapoiss - Urmas Vaino

Saatejuht Urmas Vaino valmistab täidetud suvikõrvitsaid ja räägib sellest, miks pole ellu tarvis liiga palju masinaid ja miks talle meeldib süüa eestimaist toitu.

Persoon
Rahva lemmik Martti

Kui aasta lõpus oma lugejatelt uurisime, millise tuntud persooni tegemistest nad tahaksid lähemalt teada, oli just teleekraanilt tuntud Martti Koppel see, kelle nimi paljudest kirjadest kõlama jäi. Meest, kes ise oma saavutustega esiplaanile ei kipu, võivad toidusõbrad tänada nii kokast poja Joonase…

Persoon
Sinine ja must ja valge

Ehk sobib talv talle enam kui teised aastaajad – ainuüksi tema loomingu, mullitavate, pärlitest ja atlasslipsudest kirjatud kinnaste pärast. Jaanuarikuise sünnipäeva pärast. Kõigi sooja sisendavate maitsete pärast. Isegi turul käib toidu- ja kindakunstnik Maru (30) siis, kui keegi enam ei käi, letid…

Persoon
Punast liha ja adrenaliini

Näitleja, teatri- ja filmilavastaja Ain Mäeots säristab kuumal pannil veisefileed ning tunnistab, et on kunagi ka päris nälga kannatanud.

Persoon
Igor Mangi harmoonilise elu saladused

Tähetark Igor Mang väärtustab üle kõige lihtsat ja maalähedast eluviisi. Lemmiktoiduks on tal rukkijahupuder hapupiimaga ning mesi. Oma ilmavaateid pole mees kitsi teistegagi jagama.

Persoon
Nutt (Mart) ja hala võõras köögis

Poliitiku puhul tuleks muidugi alustada millestki piinlikust. Näiteks, miks Sa, Mart, “rahvast” oma kööki ei tahtnud lasta? Häbened, isamaaliitlane? Nelja keskmise palgaga rahvasaadik?

Persoon
Riina Sildos: "Salatid tõrjusid koogid köögist."

Filmiprodutsent Riina Sildos kasutab toiduvalikutega toimetulekuks mõistust ja kiusatustele naljalt järele ei anna. Koogitüki lubab ta endale pigem kohvikus, et kogustega mitte liialdada.

Persoon
Mees seakintsu ja hernesupiga

Nagu enamikul hispaanlastel, on ka Eesti suursaadikul Toomas Kahuril köögis kohustuslik seakints. Nii selle singi, tervituseks tehtud põsemuside kui ka sooja suhtlemise järgi võib öelda, et meie mees Madridis tunneb end koduselt.

Persoon
Raio Piiroja - vutiässa teine poolaeg

Eesti jalgpallikoondise kapteni Raio Piiroja toidulaual on värske kala lausa mitu korda nädalas, sest kirglik kalamees valmistub pärast vutikarjääri lõppu koduses Pärnus kutseliseks kaluriks saama.

Persoon
Kristina Lupp: Välis-Eesti meets tex-mex

Gastronoom, toiduantropoloog, profikokk – just nii võib kutsuda end väliseesti piiga Kristina Lupp (29). Esivanemate kodumaale sattus ta elama Nõukogude Eesti toidukultuurist magistritööd kirjutades ja Tallinn hakkas talle väga meeldima.

Persoon
Toomas šokolaaditordiga

Nende tänavalt leitud modellide silmadest ei olnud võimalik mööda vaadata. Ega kätest. 1990-ndate keskel Londonis pildistas fotokunstnik Toomas Volkmann (51) seeria mustvalgeid portreesid, mis puhastatud liigsest infost, ainult käes hoidsid inimesed mõnd end iseloomustavat detaili: tiigerliiliat…

Persoon
Kaks kanget köögis

Suvel rongiga mööda Siberit rännanud Kristjan Jõekalda ning mullu Kaukaasia toitudest raamatu üllitanud Emil Rutiku armastavad head nalja ja maitsvat toitu. Kokku saades on meestel huulil Vene köök.

Persoon
Lojaalne endale ja oma köögile - Antonio Carluccio

Vaatamata Itaalia hittroogade tohutule menule eestlaste seas, pole meie teadmised saapamaa toiduala suurkujudest teab mis kiita. Üks Itaalia köögi legendidest on kümmekond kokaraamatut kirjutanud ja loendamatul hulgal toidusaateid ved…

Persoon
Kadi Toom - vabaduse viljaaed

Lauljanna ja joogaõpetaja Kadi Toomi menüüd võiks iseloomustada sõnadega “lihtne, kuid keeruline”. Tavainimesel on ehk raske mõista, kuidas saab söönuks vaid puuviljadest. Samas mis võiks olla veel lihtsam, kui toituda õunast ja banaanist!

Persoon
Jaan Pehk - mees parimais aastais

Muusik ja kirjamees Jaan Pehk käib neljapäeviti kodumaja keldris turul, et pärast mõnuga kokata. Varem ansambliga Köök tuntust kogunud Jaani teatakse nüüd eelkõige Orelipoisina, kes armastab vürtsikat toitu.

Persoon
Jõulusärav Juuli ja valeteod

Mahlakalt sügava hääle ja särtsuva karismaga Estonia teatri metsosopran Juuli Lill on laineid löönud nii krahvinnana “Padaemandas” kui ka nüüd “Carmenis” peaosas. Mõnusat kirge ja temperamenti jagub ka kööki, kui ta koos ooperisolistist abikaasa Andres Kösteriga oma pere jõululaua hittroogi valmi…

Persoon
Ah sa Mooses kui moodne Mooste!

Kord kuus kohtub Mooste mõisa valitsejamajas seltskond kokkamissõpru, kes ühisel katse ja eksituse meetodil taasavastavad vanu nippe ja õpivad uusi hõrgutisi valmistama.