Igavene kohvik Narva

Heade kohvikutega on meil kitsas käes: sellel peaks olema nimi, ajalugu, mugav ja mõnus atmosfäär ning menüüs imehead saiad-koogid. Kohvik Narva legendaarsed kringlid on tänaseni ületamatud ning inimesed seisavad hommikuti tellimusi sisse andes järjekorras. Kohvik Narva, Tallinn, Narva mnt 10, Tel 660 1786

PROFF
Atmosfäär: 6
Teenindus: 3
Toit: 5
Kas läheksin sinna uuesti?
Jah, läheksin, kui mul peaks tulema igatsus kaheksakümnendate teeninduskultuuri ja roogade järele.

MENÜÜ
Eelroog
Makrasalat 2.–
Puljong munaga 0.70
Pearoog
Sibulaklops lisandiga 4.90
Kiievi kotlet (100 g) lisandiga 4.90
Dessert
Vahukoorekringel 6.–/kg
Roheline tee ja mineraalvesi
Hind kahele 16.64

MILJÖÖ
Me ei olnud ammu kohvik Narvat külastanud, ainult vahel kiiresti läbi hüpanud, et kondiitriletist nostalgiline Aleksandri kook või rammus lihapirukas kaasa osta. Olime märganud, et kohvikus oli remont, ja muretsenud, et sellest kohast taas üks iseloomutu “eurokohvik” ei saaks. Seekord uksest sisse astudes võisime rahulikult hingata – interjöör oli peaaegu endine: puitimitatsiooniga laminaattahveldus seintel, kiviplaatidest põrandad, traatlühtrid laes, seintel raamitud maastikureprod. Lauad olid endiselt vaheseinastatud lahtrites. Õnneks või kahjuks, kui mõelda, kui tõetruu nostalgiakants Narva kohvik olla võiks, olid akendelt kadunud rohkete volangidega kardinad. Vaade maast laeni avatud akendest liikluskiirele Narva maanteele on muidugi väärtuslik. Kõlaritest kõlas muusika mingilt raadiokanalilt, kuigi kõrvapaituseks oleksid ehk sobinud mõned ajatud hitid Georg Otsalt või Kalmer Tennosaarelt. Õhtu lähenedes saime kogemuse eesti vanarahva kombestikust, nimelt videvikupidamisest, sest päevavalguse vähenedes ei süttinud kohvikus ükski valgusallikas.

TEENINDUS
Kohvik Narvas orienteerub kõige paremini vaid püsikunde. Kui olime juba lauda istunud, kümmekond minutit oodanud ja rõõmsaruudulises ametirõivastuses mööda tuhisevat teenindajat tabada püüdnud, saime lõpuks teada, et söögid-joogid tuleb letist tellida ja osa nendest ka ise lauda kanda. Lontsisime siis leti äärde, kus seisis esmalt tähelepanuta jäänud sildike “Saalis teenindame teid letis”. Seisnud ka seal mitu meeleolukat minutit, saime teenindajalt uue vihje, et täna peab road tellima sellest letist, kus tavaliselt saiakesi ostmas käime. Kahjuks oli kella kuue paiku töölt tulnud inimestele esimene avaldatav saladus see, et veerand menüüs olevaid roogasid on juba otsa saanud. Menüü oli silmale harjumatute soodsate hindade ja täpsusele orienteeritud teabega, et suuremad salatiportsud kaaluvad 315–375 grammi!

TOIT
Joogid ja koogid ise lauda viinud, jäime huviga ootama järgnevat retroõhtusööki. Alustasime makrasalatist ja puljongist munaga. Salatit serveeriti jalaga klaaspokaalist, milles olid värskelt kokku segatud makra, keeduriis, värske kurk ja majonees. Puljong munaga oli ehe toit, tummine leem, kuhu oli poetatud kaks keedumunapoolikut. Peaaegu maitsev, kui hajameelne kokk poleks puljongi maitsestamise ajal nii armunud olnud. Märganud eelnevalt kööki suunatud valjuhäälset hõikamist “Kievski jest, Natjush?” ning kuulnud jaatavat vastust, jäime oma pearoogi ootama. Kiievi kotleti saiapaneering oli kõva ja kotleti sisu toores. Lisandiks pakuti palutud riisi asemel pehmeid friikartuleid ja törtsuke rohelist. Sibulaklopsi liha oli meeldivat mure, koorene kaste veidi liiga rammus. Desserdiks valisime Narva kohviku vahukoorekringli ja kaaslaseks rohelise tee. See ei olnud just tark otsus, sest arvatavasti valmistati kringlid juba varajasel hommikutunnil ning õhtuks oli neil vahukoor tihedaks tõmmanud. Ehk oleksime olnud veidi õnnelikumad, kui menüüst poleks puudunud kartuli- ja seenevareenikud, mida seal majas kuuldavasti käsitsi valmistatakse. Kui kohvik Narvas kehtiksid stiilipuhtalt kaheksakümnendad, kus klient ei ole kuningas, ja menüü püsiks tolleaegne, küll aga oleks toidud kvaliteetsemalt valmistatud, siis oleks see siiralt üks väga lahe koht.

PROFAAN
Pensionärid (68 a ja 72 a)
Atmosfäär: 7
Teenindus: 8
Toit: 8

Kas läheksin sinna uuesti?
Külastan kohvikut ka edaspidi, sest see on hea asukohaga. Kohvikus võtan tavaliselt vaid kohvi ja kondiitritooteid ning need on seal küll head.

MENÜÜ
Seapraad 4.90
Kanašnitsel 4.90
Kohupiimatasku 0.46
Kohupiimasai 0.55
Kohv koorega 1.30
Hind kahele 13.41

MILJÖÖ
Kohvik Narvat olen külastanud juba aastaid ja ta on olnud ühesugune kogu aeg. Nüüd on vaid kardinad eest ära võetud. Meile meeldiks, kui kardinad oleksid ikkagi ees, siis on olemine õdusam, seda eriti pimedal ajal. Muidu on mugav. Laudu saab valida väiksemale ja suuremale seltskonnale.

TEENINDUS
Ei meeldi see, et teenindamine käib ühes järjekorras ja sabas seistes koos kondiitritoodete ostjate ja tellijatega. Kuna juhtusime kohvikut külastama reedel, oli järjekord pikk. Menüü on samas seina peal, kus seisavad ostjad, ja samas on seal väga vähe ruumi. Kui juba lähen välja sööma, siis meeldiks, et menüü toodaks lauda, et oleks kelleltki toitude kohta küsida. Praegune variant jätab kiirtoitlustuse mulje ja arvame, et seda kohvik ei peaks olema. Varem oli seal teisiti.

TOIT
Toit oli maitsev. Prae juurde oli lisandina võimalik valida friikartulit, keedukartulit või riisi. Sõbranna jäi seapraega väga rahule. Kanašnitsel oli kuivavõitu, kuid selle vea korvas rohke salativalik: värske kurk, hapukurk, tomat, lehtsalat, punapeet. Prae juurde serveeriti ka külmkastet. Kondiitritooted olid väga head, mida nad on olnud selles kohvikus nii kaua, kui mäletan. Kohv oli kuum ja aromaatne.

MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa
Saim 17.veeb 2014 06:56
That's way more clever than I was extpgeinc. Thanks!
1