Juuli

Allikas: Oma Maitse Autor: Oma Maitse
Juuli on laisk naudingute kuu. Maitsev puhkus. Just selles maitsvuse tagamises panemegi nüüd jälle jõudsalt õla alla. Enne kui varbad merevette pistame.
* Kaanele jõudsid metsmaasikad. Kersti Rea jagab "Mõttepahvaku" rubriigis vahvaid ideid, kuidas need luksusklassi punamammud ka talvel sööjaid kõige paremini saaksid vaimustada.
* Ja üldse tundub, et Oma Maitses on au sees vanasõna "Rege rauta suvel". Meie külmutame. Oi, kuidas külmutame. Kohati tundub, et sügavkülma läheb lausa kõik, mille järele käsi juulis sirutub. Tulemus on tõeliselt kena, maitsev ja ka praktiline. Oma külmutamisnippe jagavad paljud meie köögitoimetajad.
* Teine suur teema on SUVISED KASTMED. Ühendasime lusikad kastmekausis Eesti juurtega Fayega ja segasime kokku palju-palju häid kastmeid.
* Juulis tuleb randa minna, teisiti ei saa. Meie pakume paslikke söögiampse kaasa: kitsejuustu ja kollase paprika külmvorm, melon prosciutto crudo'ga, külmad vardad, ranna-tiramisu, sidrunilimonaad ja mis kõik veel. Tõeline rannarestoran kotis kaasas.
* Kodus tagasi, vaatame jälle, millega kõhtu rõõmustada: värskete kurkide kuivmarinaad, mustasõstra-ingverimarinaadis kalkuniliha, suvise vimkaga räimemarinaad, mustasõstrasiirup.
* Ning jälle on käes virsiku ja tema sõprade aeg! Mahlased, magusad, päikeselised puuviljad: ürdirohke nektariinisalat, grillvirsiku ja -kanasalat fetaga, virsiku-vaarika-juustukook, aprikoosi-apelsiniõiemoos jms.
* Anni Arro meelitasime aga "täna kööki". Ja ta viibki meid oma võluvasse aeda, kus pakub endale iseloomulikult trendiloovaid maitseelamusi: pasta Paradiso, grillitud köögiviljad feta-meekastmega, tuunikalasalat, kanasalat ning krõbe lavašš baklažaanimäärde, pühvlipiima-mozzarella ja artišokkidega.
* Sealt edasi jõuame Pärnusse näitleja Ahti Puudersellile külla. Pärnu teatriinimesed on ammusest ajast tuntud toidusõbrad. Meenutame kasvõi Peeter Kardi, Aare Laanemetsa ja teisi. Mõni aeg tagasi küpsetasime head-paremat koos Agu Andersoniga. Nüüd siis Puudersell. Nullpunkti või 0-punkti ümber.
* Vihula mõisas viib peakokk Toomas Lääts ehk Tomm meid loodusega kooskõlla. Suvi jõuab lauale. Ajakirjanik Tiiu Suvi hoolitseb selle eest, et see ka sõnades meieni jõuaks.
* Aga mida tegi Jüri Pino? Võttis jalad selga ja läks Räpinasse uurima, kuidas edeneb Aapo Ilvesel. Viimane ongi meie selle kuu staar ja Pino naudib lõunaeesti kirjamehe seltskonda mõnuga. Sisse õnnistatakse üks uus köök, rüübatakse seda, mida ei tohi nimetada, ja tehakse üks aus seahautis. Poeetide ja kirjatsurade värk, noh. Oi kui kahju on sealt pärast kõva kõhutäit lahkuda.
* Aga ega ühtki head asja tohi liiast pruukida. Seepärast tulime Lõuna-Eestist ikkagi põhjaregiooni ja liikusime lausa üle mere. Seal elab Romi Hasa, kes tutvustab meile soomlaste pealinna lahkeid söögikohti ja üldse mitte nii lahkeid hindu, mis toiduteemaga kaasnevad.
* Mis veel? Teeme lugejaretseptiks saadetud marjakooki, tuletame meelde taluaedade valget sõstart, käime Teeristi kohvikus kookidega maiustamas, Saaremaale Lavendlisse läkitame aga profid ja profaanid maad kuulama.
"Magusa elu" rubriigi järgi saad valmistada omale neli täiuslikku kooki – seda lubab meile Rita Osa.
Veinimaailmas käime ka – lisaks uudiste uudistamisele jõuab Siiri Kirikal Veronasse Vinitaly veinimessile. Suure saladuskatte all ja siseinfona avaldame siin, et nii maitsevaimustunud Siirit me polegi siin toimetuses varem näinud, kui paistis pärast ta Verona-tretti.
Tallinna vanalinna vaadete taustal meelitasime aga naised õlut maitsma. Ee... imelikke õllesid. Tõsiselt. Aga see ei tähenda, et sealt poleks koorunud uhkeid ja huvitavaid maitseleide. Loe testirubriigist!
* Lõppsõna taas Jüri Pinolt. Kas Sa tead, mis on tihuämber? Aga ruumiämber? Ja kuidas see kotlettidega seostub? Vaat seda me hetkel välja ei lobise, vaid tõesti läheme ja hakkame nüüd puhkama.

Augustinumber on – nagu ikka – maitsvate Good Foodi retseptide päralt. Tavaformaadis kohtume teiega jälle septembris. Maitsvat puhkust!
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa