Supid

Talupoja seljanka

Keskmine hinne: 3.95 Allikas: 100 rooga Autor: Heivi Peterson
See seljanka modifikatsioon on abiks kiire õhtusöögi valmistamisel, kui töölt koju jõudnud perenaine on väsinud, kuid pere ootab süüa. Supi lihtne valmistusviis on jõukohane ka meesperele ja lastele.
Kogus: 4 portsjonit
 Kuumuta potipõhjas või ning prae hakitud sibulat ja porgandit seni, kuni porgand on poolpehme. Lisa kangideks lõigatud vorst, liha ja tomatipüree ning kuumuta veidi. Vala potti puljong ja lase supp keema. Lisa supile pipraterad, loorber ja külmutatud pelmeenid ning keeda, kuni pelmeenid tõusevad pinnale. Lisa kangideks lõigatud hapukurk. (Kui kurgi seemneosa on väga pehme ja suurte seemnetega, eemalda see teelusikaga enne, kui hakkad hakkima.) Võta loorberileht valmis supist välja. Serveeri sidruniviiluga. Serveerimiseks võib kasutada ka sidruni viljalihaga segatud hapukoort.
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa
M. 06.veeb 2015 20:13
Maitsev!
tsarinna 10.dets 2011 18:56
Maitsev ja kiire argipäevaroog.
Hindaja 24.mai 2011 12:32
väga mõnus supp, kiirelt valmiv, toitev ja maitsekas.
Kristel.l 28.okt 2010 14:53
Nääämmm! Paneks 5x5 tärni:) Kasutasin Uvic hiina tädiga pelmeene, Rakvere mingit viilutatud suitsuvorsti, grillliha viilusid marketi soojast letist ja paar vinkut viskasin sisse. Kodukootud marineeritud kurki panin ja veidi ka marineerimisvede-
likku, hulga rohkem tomatipüreed ja suskasin ka paar musta oliivi sisse. Nagu tavaline seljanka, aga porgandi ja pelmeenidega:) Raud-
selt teen veel
Mari 21.okt 2010 10:46
Kahju tõesti, et eelpool on palju mõttetut juttu, mis ei puutu üldse retsepti. Supp on väga maitsev, kui kasutad Felixi piknikukurki, Felixi ket?upit, Rakvere keedusalaamit, Rakvere pelmeene ja praeliha. Pelmeene panin 250g. Pelmeenid sobivad suppi imehästi. Üks lemmiksuppe mul kindlasti.
julia 16.aug 2010 01:03
ma planeeringi seda suppi teha aga pelmeene sisse ei pane
varblane 20.veeb 2010 13:25
tahtsin kah just küsida ,et kas keegi suppi ka proovis:D
unihiir 12.mai 2009 12:20
aga äkki keegi kommenteeriks supi maitset ka?:D
õiepung 14.dets 2008 09:39
Kohe kohe on kasvamas põlvkond ,kes ei tea söögitegemisest mitte mõhkugi, nii tüdrukud kui poisid, kõik saab poest, mina ei kujuta ka pelmeene supisees ette, nad on nii head ahjus või pannil tehtud
JAN7 07.nov 2008 15:44
Paistab et paljud naised (samas ka mehed) ei saa ikka stereotüüpidest lahti, kujutledes ikka naist üheskäes kulp, teises triikraud... Vaadake vaid, kes on Eesti parimad kokad?! Minul on kodus vastupidine seis, lastele pudru keetmise ja koogiküpsetamisega saab enam-vähem hakkama, aga õhtusöögid on 99% minuteha. Põhjusi 2: olen ise olnud liiga leebe ja kui ei taha õhtul naasele etteheiyteid toidu kvaliteedi osas teha, siis teen ikka parem ise. Supist kah väheke: supp sellisel mole, ehk ala la "mis peost üle jäi või mida veel külmikust leida" stiilis on igati soodav, lihtne ja soodus. Pelmeenid on mulle nii maitsev toit, et ei raatsi neid küll supi sisse panna :-P
Tõnnikene 06.nov 2008 19:37
Olen väga tänulik oma esimesele naisele, kes ei osanud ja ka ei tahtnud absoluutselt süüa teha. Tänu temale olen ma nüüd viimasepeal kokk (kodus muidugi, leiba teenin riigiametnikuna-
pensionieelikuna). Tänu eelpoolmainitule on suurepärased kokad ka minu kaks poega. Ei taha naisi solvata, aga kui midagi tõeliselt head tahan, teen kindlasti ise.
kiisu 14.okt 2008 14:42
sel juhul on minul küll vedanud.meie peres ei jää mees ootama millal ma süüa tegema hakkan vaid teeb ise ilma nurisemata.ja käib ka siin huvitavaid retsepte otsimas et vaheldust oleks.:)
NurrMarta 13.okt 2008 15:49
Mina sellepärast niiväga närvi ei lähekski, mis sellest, et meie majas ei leia meespere piltlikult öeldes külmkapist võileivamaterjali ka ise üles ;) Mis teha, kõigil ei ole huvi toiduvalmistamise vastu. Kuni selline pere perenaist kiita jaksab, siis polegi ju pahasti :)
siirikirikal 13.okt 2008 15:46
Ütleme nii, et kui väga me ka ei tahaks, et kõik oskaks ja teeks mõistlikul tasemel süüa teha, kipub kahjuks nii olema, et naised on põhilised toiduvalmistajad ja mehed pole seda mitte. Mis on loomulikult täiesti ebaõiglane ja loogikavaba, olen täiesti nõus!
NurrMarta 13.okt 2008 15:43
Kalle, ega Karin oma mehest rääkinudki, ikka autori tekstist :)
KALLE 13.okt 2008 15:35
Katrin valisid vale mehe. Iga normaalne mees peaks oskama süüa teha.
Katrin 13.okt 2008 13:44
See nii absoluutselt haige ja masendav, et ikka veel.. ainult naised oskavad pliiti käsitseda ja teavad,kus puhtad nõud asuvad. Ja hoolimata asjaolust et nad tulevad töölt niiii väsinutena, ootab neid abitu lastekari koos abitu ja saamatu mehega,kes heal juhul oskavad perele mingi söögi kokku keerata..kui see ei ole väga keeruline, (Supi lihtne valmistusviis on jõukohane ka meesperele!?!? v.t. autori teksti). Apppiiiiii!
1