Supid

Piima-klimbisupp II

Keskmine hinne: 3.5 Allikas: Söögimosaiik Autor: Tuuli Mathisen
Tundub, et kõikidele NSVL lastele oli ette nähtud süüa palju piima. Söögitädid valmistasid nii koolisööklates kui ka pionerilaagri sööklates kõige sagedamini just piimasuppe: makaronide, riisi, kruubi, manna või köögiviljadega ja sageli ka klimpidega. Piima-klimbisupp on tegelikult üks mõnus supp, eriti kui klimbid valmistada koduselt: tibutädi käest toodud tumekollaste rebudega munade ja ohtra võiga piimasupp, kus kaneeli ja suhkruga ei koonerdata, saab laste lemmik olla küll. Minule maitses kelmikate klimbisaartega piimasupp üsna hästi, eriti kui valmistajaks oli minu ema.
Valmistusaeg: kuni 20 min
Kogus: 4 portsjonit
Niisuta potti põhjast veega ja kuumuta seal piim. Lisa lusikaotsatäis soola või suhkrut - sõltuvalt sellest, kas plaanis on soolane või magus supp.
Klimpide jaoks sega pehme või ja munakollane. Lisa vaheldumisi piim ja jahu, vältides jahutükkide teket. Vormi klimbid kahe märja teelusika abil ning aseta piima sisse. Klimbid on valmis, kui need kerkvad pinnale. Lisa supile võid. Maitsesta magusat suppi ka kaneeli või vanillsuhkruga.
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa
Supisööja 17.jaan 2015 19:36
See, kui sina pole võisaia piimasupi kõrvale söönud, ei tähenda ilmtingimata seda, et teised nii ei teinud. Mina jälle pole kunagi piimasupi kõrvale praetud liha söönud. Ikka kas võisaia (vahel munaga, munavõiga)ja klassikkalisem version heeringa või kiluga. Minu lapsepõlvemäles-
tused.
kiril 27.sept 2012 16:19
mina mäletan et piima-klimbisupi kõrvale anti leiba ja peale pandi kala... või pasteeti.
Siggggi 02.aug 2012 22:05
Jah, seda on kerge teha ja pakuti kull voi-saia korvale, kuigi saia peale laoti vurtsikilu. Minu lapsepolve toit. Ka ohtusook. Eks seda kuidas seda suppi soodi oli ehk iga pere enda eelistused. Ja vastavalt sellele on ka lastele, praegustele taiskasvanutele, see meelde jaanud. Vaga maitsev.
Kah üsna vana - 68! 04.juuni 2012 12:02
Olen olnud omal ajal - lapsena eriti - lausa "klimbihaige"! Mu kallid ema ja vanaema keetsid supile lausa klimpe juurde, sest teadsid, et - nüüd on naerukoht - jäävad muidu ise ilma! See käis tegelikult üsna lihtsalt: supi seest võeti keedu ajal juba valmis klimbid välja vaagnale ja muudkui lisati supisse uusi! Olen seda tööd isegi teinud.
Vana aja inime. 04.juuni 2012 10:45
Ühes piima-klimbisupi tutvustuses lugesim, et vanasti valmistati seda õhtusöögiks ja kõrvale anti või-saia. Kas nii kirjutataksegi ajalugu ümber? Piima-klimbisuppi võidi keeta pea igaks söögikorraks, tihtipeale pakuti seda külalisele. Taludes anti lähedastematele külalistele ilmtingimatta süüa, kui söögiajaks juhtus võõras majja saabuma, ka tema kutsuti lauda. Klimbisupi keetmine käis kiiresti ja sestap oli seda külalise puhul vähem tülikas valmistada. Või-sai kõrvaseks? Esimest korda kuulen. Kõrvaseks anti pannil praetud soolaliha või soolasilku. Mäletam, et soolasilguga olen seda suppi kunagi söönud aga maitse on ununenud, soolaliha piimasupi kõrvale on pea tänini klassikaline piimasupi kõrvane kui seda veel kellelgi olema juhtub aga või-saiast pole tõesti kuulnud.
1