Vorst

  • inglise k: sausage
  • soome k: makkara

Vorst on kodukoka jaoks üks võimalustest soe lõunasöök, eine või oode kiiresti ja vaevatult lauale saada.

Omadused. Meil turustatavad vorstid, kui mõned toorgrillvorstid välja arvata, on alati kas keedetud või mõnel teisel viisil (nt suitsutamise teel) muudetud söödavaks ilma eelneva lisatöötlemise vajaduseta. Siiski on nii mõnedki vorstid oluliselt maitsvamad, kui neid kas keevas vees, pannil, grillis või ahjus läbi kuumutada. Nende hulka kuuluvad (juustu)viinerid ja sardellid ning grillvorstikesed.

Eripära. Vorstide, eriti keeduvorstide puhul ei tohi kunagi unustada nende petlikku olemust. Näiliselt puhtast tailihast koosnev mahlane viiner võib sisaldada uskumatus koguses peidetud rasva. Just peiterasv teebki keeduvorstid nii mõnusaks ja mahlaseks; taisest veiselihast tehtud sardell aga on kõva ja puine. Kui soovite päevast kalorimäära piirata ja/või vähendada tervisele kahjulike loomsete rasvade osakaalu toidusedelis, tuleks vorstitarbimist kõvasti piirata.

Kasutamine. Vorstide rasvasust saate tasakaalustada, pakkudes vorsti kõrvale alati leiba, kartulit ja ohtrasti köögivilja, roa lõpetuseks aga tassitäie keefirit või petti. Nii muutub teie menüü ka mitmekülgsemaks ning kiudainerikkamaks.  

MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa