Müller-Thurgau

Üks Saksamaal enamkasvatatavaid valgeid viinamarjasorte. See on mari, millele toetub Saksamaa hiiglaslik Liebfraumilchi tööstus.

Aastal 1882 dr Hermann Mülleri (kes sündis Šveitsis, Thurgau kantonis) ristatud sort. Ristamiseks kasutatud sortidest peaksid andma aimu sünonüümid Rivaner Luksemburgis ja Sloveenias, Riesling-Silvaner Uus-Meremaal ja Šveitsis, Rizlingszilvani Ungaris, kuid viimane uuring ütleb, et dr Müller ristas hoopis Rieslingi ja Chasselas’.

Sort on varase küpsemise ja suure saagikusega ning suudab erinevalt nooblist Rieslingist kasvada pea kõikjal. Üldiselt annab sort aromaatseid, kuid lamedaid madala happesusega veine, mida tavaliselt kasutatakse segamiseks ja mahuveinide valmistamiseks. Mõnel paremal aastal valmistatakse marjast ka eiswein’i, aga et happeid on viinamarjas vähe, on ka veinid näotud ja selgrootud.
Seaduse järgi peab 70% Liebfraumilchist sisaldama Rieslingit, Silvanerit, Kernerit või Müller-
Thurgaud. Reaalsuses domineerib Müller-Thurgau. Vein on madala alkoholisisaldusega, happevaene, lihtne ja poolmagusalt puuviljane. Parim oleks seda juua palaval suvepäeval mineraalveega segatult, nagu paljud ka teevad. Selle joogi nimi on spritzer.

MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa