Haigusi on kergem ennetada kui ravida

Allikas: Reklaam
Kolesterool on orgnismi normaalseks talituseks hädavajalik. See tagab kehale K-vitamiini tõhusama imendumise, korras seedimise ja vastutab närvisüsteemi talituse eest. Kui kolesterooli tase on alla 5,5 mmol/l on nii enesetunne kui tervis korras.  Kui kolesterooli tase tõuseb üle selle piiri, hakkab avalduma mõju ka tervisele. 
Ettevõtte TNS Emor poolt Flora pro.activ tellimusel kevadel läbiviidud arvamusuuring näitas, et valdav osa Eesti elanikest teavad, et kõrge kolesterool on üks südamehaiguste põhjuseid. Reaalselt jälgivad kolesterooli mõju oma tervisele aga siiski vaid üksikud inimesed.

Tallinnast pärit Galina (57) on ettevõtja, kellel on oma Au Pair agentuur. Kogu suhtlus välismaa partnerite ja klientidega toimub põhiliselt läbi interneti. Kuna Galina töötab kodus võib tema töögraafik olla suhteliselt paindlik, kuid tuleb ette ka aegu, kui arvuti taga peab veetma kuni kümme tundi järjest.

Põhimõte, mida Galina püüab järgida on lihtne: haigusi on kergem ennetada, kui neid ravida. „Juba lapsest saadik on mul nõrk süda, mistõttu olen harjunud jälgima oma tervist ning asju mitte isevoolu teed minna laskma. Õige toitumine, liikumine ja kohustuslik puhkus pärast pingelist tööd – need on kolm põhilist reeglit, mida järgin. Organism peab saama piisavalt aega lõõgastumiseks, vastasel juhul võib rikkuda pöördumatult oma tervise,“ ütleb Galina.

Paar aastat tagasi plaanipärase arstivisiidi käigus selgus, et Galina kolesterooli tase hakkas lähenema näidule „5,1“. „Arsti sõnul oli ravimite võtmisega veel varavõitu alustada. Tohtri tungiv soovitus oli pidada dieeti ja järgida tervislikku eluviisi ning  käia arstlikus kontrollis iga poole aasta tagant,” räägib ta.

Pärast seda, kui Galinale pandi selline diagnoos, pöörab ta tervislikule toitumisele erilist tähelepanu ning jälgib tähelepanelikult oma kaalu. „Oma menüüst olen täielikult välja jätnud vorstitooted ja rasvase liha. Võid ma samuti ei osta,“ pajatab naine.

Vabal ajal jalutab Galina oma koeraga mere ääres, samuti külastab spordisaali  või ujulat. Suvel püüab ta veeta võimalikult palju aega linnast välja. Galina jalutab looduses ja käib paar korda nädalas trennis ja ujumas. Kõik see kokku on andnud tulemuseks kolesterooli taseme alla 4,6.

“Olen loomult eksperimenteerija, mistõttu nõustusin proovima Flora.pro activ toodet. Risk on minimaalne, aga kasu tervisele võib osutuda tuntavaks,“ naerab Galina.

TNS Emori poolt  Flora pro.activ tellimusel läbiviidud uuring näitas, et paljud Eesti elanikud (61%) eelistavad rasvade allikana koorevõid. Margariini kasutab kõigest 27% vastanutest. Sellised numbrid tähendavad, et tänapäeva tarbija ei tea, millest täpselt ja milliste tehnoloogiate abil margariini toodetakse.

Kaasaegset kvaliteetset margariini toodetakse nende samade taimsete rasvade segust, millele on lisatud vett ning veidi palmipuu või kookose viljadest saadavat tahket taimset rasva. Tahked ja vedelad rasvad segatakse veega ja jahutatakse aeglaselt. Seega satub meie lauale toode, mis on rikastatud taimsete rasvadega, samas kui kõrget kolesterooli taset põhjustavad kahjulikud küllastunud rasvad ja transrasvad sealt täielikult puuduvad.

Lisaks sellele on Flora pro.activisse lisatud taimseid steroole, mis kliiniliselt tõestatud andmete kohaselt alandavad kolesteroolitaset. Päevane kogus vahemikus 1.5 - 2.4gr taimseid steroole koos tervisliku toitumise (piisavas koguses puu- ja köögivilju) ja elustiiliga võib alandada kolesteroolitaset kahe kuni kolme nädalaga kuni 7 - 10%.

MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa