Toit kui ravim
Säilita rannavorm “portsjonidieediga”

Selle lihtsa ja kergesti järgitava dieediga on võimalik nii vaevaga saavutatud saledat pihta säilitada kui ka dieeti alustades nädalas viis kilo alla võtta.

Kilo ja kalor
Söö end saja-aastaseks!

Kui plaanid elada vähemalt saja-aastaseks, võta eeskuju Okinawa saare elanikest, kes paistavad silma uskumatult kõrge eluea ja tervislikkusega. Toitudes nagu nemad, võid kaotada kilosid, suurendada energiat ja vähendada vähi- ning südamehaiguste riski.

Toit kui ravim
Eelista tervislikke täisteramakarone

Vastupidiselt üldlevinud arvamusele sobib ka täisterajahust pasta kõikidesse itaaliapärastesse roogadesse, on aga tunduvalt tervislikum kui traditsiooniline pasta.

Toit kui ravim
Tervisliku retseptivõistluse võiduretseptid

Nüüd võistluse võidutööd ka Toidutare retseptikogus!

Toit kui ravim
Pitsa- ja pastadieet

Värske dieet otse värskest dieediraamatust. See kahepäevane dieet sobib ideaalselt nädalalõpuks, eriti neile, kes pole kunagi mingit dieeti pidanud.

Toit kui ravim
Elunautijate rõõmuks: veini- ja šokolaadidieet

Austraalia ja Hollandi Monashi ülikooli teadlased on avastanud, et seitsme toiduaine lisamine igapäevasesse menüüsse vähendab südamehaiguste riski 78 protsenti! Elunautlejate rõõmuks kuulub nende hulka punane vein ja tume šokolaad.

Toit kui ravim
5 head põhjust, miks aeglasemalt süüa

Kiire elutempo juures kalduvad inimesed järjest enam valmistoidu ja kiiruga söömisele. Toit on muutunud pigem kütuseks, kadumas on tooraine valimine, toiduvalmistasharjumus ja toidu nautimine.

Toit kui ravim
Kas paastumine puhastab keha mürkidest?

"Paastumine on aja mahavõtmise ja enese taastamise aeg. Vaimne puhastumine on paastumise juures kõige olulisem," kinnitab taimeterapeut Mercedes Merimaa.

Toit kui ravim
Kuidas motiveerida end dieeti pidama?

Mida ette võtta siis, kui teada-tuntud soovituse “Söö vähem, liigu rohkem!” järgi elada jätkub tahtejõudu vaid nädalaks ja vaevaga kaotatud kilod kohe tagasi tulevad? Alljärgnevalt jagavad Naised omal nahal äraproovitud soovitusi.

Toit kui ravim
Kui palju saab 7 päevaga kaalust alla?

Kui palju on võimalik tuntud “haigladieedi” ja rohke trenniga nädalas kilosid kaotada? Ajakiri Naised proovisid järele.

Toit kui ravim
8 organismi superpuhastajat

Pole parimat aega organismi puhastamiseks kui aasta algus, mil soov end värskendada nii seest kui ka väljast on suurem kui muidu. Organismi puhastamine ei ole järjekordne dieet, vaid võimalus igapäevaselt oma toidulauda korrastades vanadest jääkidest lahti saada. Toome sinuni kaheksa parimat hea ene…

Toit kui ravim
Mida arvata lisaainetest?

E-aineid on võimalik vältida, kui loed hoolikalt tooteinfot, eelistad töötlemata toiduaineid ja neist ise süüa valmistad.

Toit kui ravim
Elu lihata ja saiata?

Roheline mõtteviis säästab maailma. Rohelise söömine vabastab liigsetest kilodest ja väsimusest. Kaks kokku annavad ehk elulegi uue suuna.

Toit kui ravim
Tatradieediga nälga tundmata kiiresti kaalust alla

Eestis süüakse tatart teenimatult vähe, ometi on see väga tervislik ja dieedipidamiseks asendamatu toiduaine. Venemaal on tatradieet eriti populaarne, erinevatest vene tatradieetidest võib igaüks valida endale meelepärase.

Toit kui ravim
Toiduraiskaja päevik

Kui oled kõhn ja kiire ainevahetusega inimene, nn toiduraiskaja, siis on sul ehk kasu Angela Merrildi kogemusest, kuidas kaalus juurde võtta.

Toit kui ravim
Maitsev ja vitamiinirohke greibidieet

Kuidas kiiresti ja efektiivselt saleneda? Üks parimaid viise selleks on greibidieet, mis portsjonite suurust ette ei kirjuta.

Toit kui ravim
Ettevaatust, light-tooted teevad paksuks!

Kunstlikke magustajaid sisaldavate toodete tarbimisega tuleks olla väga ettevaatlik. “Väited, nagu aitaks light-toodete tarbimine kehakaalu vähendada, ei pruugi tõele vastata,” hoiatab Lundi ülikooli professor Charlotte Erlanson-Albertsson.

Toit kui ravim
Saleda inimese söömisharjumused

Saledad söövad sageli suuremaid portse ja märksa ebatervislikumaid toite kui kergelt ülekaalus inimesed, kuid ometi on nii, et lisakilod neid ei kimbuta. Asi ei ole kiires ainevahetuses, geenides ega saladuslikus imedieedis, vaid saleda inimese loomulikes harjumustes, mis neid saledana hoiavad.

Toit kui ravim
Vesi - maitsega ja ilma

Kevad on see aeg, mis meie keha järjest enam vee järele igatsema paneb. Seda nii sees- kui ka välispidiselt.

Toit kui ravim
Mah­las pei­dus elu­jõud

Mis va­he on poe- ja na­tu­raal­mah­lal? Kas nek­ta­rit joo­vad ainult ju­ma­lad? Puu­vil­ja- ja mar­ja­joo­gid on need kõik, kuid neis pei­tu­vad väär­tu­sed on eri­ne­vad.

Toit kui ravim
Jätku saia

Kui valid tervislikku saia-leiba, pea meeles rusikareeglit: paremad on tumedamast jahust ja teradega tooted.

Toit kui ravim
Light - kas lihtne viis salenemiseks?

Kui pakendile on märgitud - light, kerge, võiks arvata, et seda toodet saab ohjeldamatult süüa. Nii see siiski pole. Mõni light toit pole sugugi kerge ning mõni teeb olemise võrreldes rasvasemaga väga näljaseks.

Toit kui ravim
Miks me sööme jaburalt palju?

Inimesed söövad tihti tublisti rohkem kui vaja oleks. Aga miks see on nii ja kuidas seda vältida?

Toit kui ravim
Kas ja kui palju tarbida rasvu?

Uuemate toitumissoovituste kohaselt peaks rasvade osatähtsus igapäevasest toiduenergiast olema 25–30 protsenti ja alla 20 protsendi ei tohiks rasvade protsent kindlasti langeda, ütleb Tervise Arengu Instituudi toitumisteadlane Tagli Pitsi.

Toit kui ravim
Hambasõbralik dieet sisaldab vaid kolm toidukorda päevas

Ehkki ametlike toitumissoovituste kohaselt tuleks piirata oma päevase toidukoguse rasvasisaldust, tarbida rohkesti süsivesikuid, lugeda kaloreid ning süüa päevas 5–6 korda, on hammaste tervisele kõige kasulikum piirduda kolme toidukorraga päevas.

Toit kui ravim
Milliseid toitaineid sisaldab juust?

Juustu muudab hinnatavaks toiduks see, et juustu tooraineks mõeldud piimale esitatakse eriti kõrgeid nõudeid. See piim peab olema eriti kvaliteetne, pärit hea tervisega piimaandjalt, olema laitmatu maitse ja lõhnaga ning ei tohi sisaldada piimakeskkonnale

Toit kui ravim
Mida leidub võis veel peale rasvade?

Valke on võis suhteliselt vähe, kõigest 1% piires. Kehtib reegel, et mida väiksem on või rasvasisaldus, seda rohkem on selles tootes valke. Küll aga peab rõhutama või koostises leiduvate piimavalkude soodsat aminohappelist koostist.

Toit kui ravim
Millest või koosneb?

Võid toodetakse rõõsast või hapust koorest. Rõõsast koorest toodetud võile lisatakse piimhappebakterite juuretist.

Toit kui ravim
7 müüti piimast

Müüdid on põnevad, kellele ei meeldiks võlumaailm. Toitumis- ja toidumüütide pimesi uskumine ja fanaatiline järgimine viib aga organismis tasapisi suisa kah­justuste tekkele.

Toit kui ravim
Roheline tee põletab ka rasvu

Uuringud näitavad, et rohelist teed sisaldavad dieedid kiirendavad ainevahetust ja rasvade põlemist südamele lisakoormust andmata, nagu teevad mitmed stimulantidel põhinevad dieedid. Siiski ei maksa rohelise tee dieetidelt oodata mürinal kukkuvaid ki

Toit kui ravim
Tuntud tundmatu tofu

Kes veel ei tea, siis tofu ja soja on omavahel lähedased sugulased. Nimelt valmistatakse tofut sojast.

Toit kui ravim
Veiniga terveks ja särasilmseks

Vahemere maade inimeste üks tervise ja ilu nippe on mõõdukas veinitarbimine. Veinidieedid on meeldiv vahepala teistele dieetidele, kuid just mõõdukus on see, mida peab endale pidevalt meelde tuletama.

Toit kui ravim
Halb enesetunne söögist?

Ühekülgne toidusedel karistab keha energiapuuduse, alakaalu või rasvumise ning naha-, küünte- ja juuksemuredega.

Toit kui ravim
Lähemalt õunaäädikast

Mida sisaldab õunaäädikas, kuidas tarvitada ja millised mõjud kaasnevad pidevast tarvitamisest.

Toit kui ravim
Supiga võitlusse kilode vastu

Paljud toiduained omavad unikaalset keemilist koostist, mis ületavad igasuguse kunstlikult valmistatud ravimi või toidulisandi toime mitmekordselt. Statistika kinnitab, et selliste toiduainete söömine tõstab inimeste meeleolu ligi 40%.

Toit kui ravim
Kiired ja aeglased kõhutäitjad

Kuidas tasakaalustada toitumist ning kombineerida toite meisterlikumalt? Appi saab võtta glükeemilise indeksi.

Toit kui ravim
21.sajandi põhimõtted söögitegemisel

Järgnevate, igati järeleproovitud nõuannete järgi talitades jääb toidu maitse küll samaks, kuid kaloritehulk väheneb märkamatult poolteist kuni kaks korda. Koos sellega hakkavad pikkamisi, kuid seda püsivamalt kaduma üleliigsed kilod.

Toit kui ravim
Salenemise saladusi

Meie ajaarvamise kolmandal aastatuhandel on tohiks enam keegi uskuda kiiret salenemist tõotavatesse imedieetidesse. Organismi pidev loksutamine nälgimise ja liigsöömise vahel toob kasu asemel kahju, kinnitavad asjatundjad.

Toit kui ravim
Light ja lite

Viimane aastakümme on meidki hullutanud mitmete toodetega, mille etiketil leidub märge light või ka moekama kirjaviisi järgi lite.

Toit kui ravim
Tervislikku ja maitsvat teradest

Siin pakutava valmistamiseks on jällegi vaja inimtoiduks kõlblikke, kemikaalidega töötlemata nisu-, …

Toit kui ravim
Eesti toitumissoovitused

Esmased toitainete ja toiduenergia vajadused, arvestades tarbimise individuaalseid füsioloogilisi vajadusi east, soost ja töö või tegevuse iseloomust olenevalt

Toit kui ravim
Elujõudu ja tervist idandatud seemnetest

Kuiv seeme on nagu uinuv printsess, kelle aarded on kindlalt seitsme luku taha peidetud. Kuivi seemneid võib ju süüa, kuid kasu annavad nad eeskätt ikkagi vaid seedimist edendava kiudainena.

Toit kui ravim
Toidusedel tervislikumaks

Väikesi kavalusi toidusedeli kergemaks ja tervislikumaks muutmiseks (kuid mitte maitse arvel!)

Toit kui ravim
Rasvad meie toidus

Rasvad on meie saledust ihaleval ajastul saanud nii ägeda kriitika osaliseks, et väga ekstreemsed salenemisprogrammid on hakanud propageerima juba täiesti rasvavaba toiduvalikut. Kuid rasvad on hädavajalikud.

Toit kui ravim
E – kas karvane koll?

Koolilaps teab, et e on tähestiku 5.täht ega taipa, miks täiskasvanud e-sid mõnikord nii kurjalt kiruvad. Täiskasvanud seevastu ei tea alati ise sugugi, mida nad just kiruvad, sest pakenditele trükitud tähistused jäävad neile arusaamatuiks.

Toit kui ravim
Sool - sõber või vaenlane?

USA ja Soome ajakirjanduse ja meditsiinikirjanduse põhjal

Toit kui ravim
Toitained

Mineraalained, vitamiinid

Toit kui ravim
Grillirõõmud kuuluvad kõigile

Tervisliku suuna pidamine ei tähenda sugugi grillipeo rõõmudest loobumist. Mis oleks, kui võtaksite järgmise peo menüü koostamine enda hooleks?

Toit kui ravim
Kaks kaaliumipommi

Lihtne koduaias kasvav roheline sibul ja meil veel vähekasutatud spargel on mõlemad väärtuslikud toidulisad, milles on eriti ohtrasti kaaliumi.

Toit kui ravim
Vitamiinid ja meie toit

Toidu biokvaliteeti näitab paljuski selle vitamiinisisaldus. Toiduainetööstus lisab toodetele mitmesuguseid vitamiine, kuid eri kogustes ja eesmärkidel.