Kas sina oled juba proovinud toornäkse?

Loodusvägi on välja tulnud esimese viie toornäksiga. Kuigi toornäksid on tuntust kogunud vaid mõned kuud, on juba välja kujunenud mõned maitsed, mida kliendid teistele eelistavad. Nii esitati eriti positiivset tagasisidet saanud magusad maasika ja peedi toornäksid ka parima Eesti mahetoote konkursile.
Toornäksid on tervislik ja maitsev vahepala kodumaistest hooajalistest köögi-ja puuviljadest, milles on säilinud viljadele omased kasulikud vitamiinid ja ensüümid. Tooteseeria maksimaalset tervislikkust silmas pidades, töötati tooteseeria välja koostöös toitumisnõustaja Kristiina Singeriga. Näksid sobivad vahepalaks ning saavutavad ülihäid maitsekooslusi näiteks juustuvaliku juures.
Enamus näkside toorainest on kasvanud Viljandimaal Vana-Võidus mahetalunik Eha Kooseri põldudel (tomat, sibul, suvikõrvitsad, till). Maasikad on kasvanud Valgamaal Kopra Karjamõisa maadel Jüri Koppeli käe all ja Viljandimaal Polli maheistandustes. Maitsetaimed jõuavad toornäksidesse Raplamaalt Hillar Aiaotsa aiast. Peet pärineb Võrumaalt mahetalunik Kaja Keskküla põllult ja Viljandimaalt Tarvastust Saariku talust Tiia Klieni käe alt. Õunad pärinevad Viljandimaalt Polli maheaiast. Linaseemnedki hakkavad alates septembrist näksidesse jõudma Raplamaalt (Lehe talu) ja Järvamaalt (Raismikuoja talu).
Kui aastat alustas Loodusvägi metsmustika-mustsõstra maheglögi ja kolme gluteenivaba küpsisesordi tutvustamisega, mis olid saadaval vaid mõnes mahepoes ning vaid jõuluperioodil suuremates jaekettides, siis tänaseks on Eestis turustatavaid tooteid juba 44, välismaale suunatud tooteid veelgi enam ja nimekiri edasimüüjatest oluliselt pikem. Eestlane valib võimalusel kvaliteetse ja kodumaise toote, kui see talle mugavalt käelatusse tuua ning hinda tarbijale kohandada. Õnneks on kodumaine turg taasavastamas puhta toidu väärtust ning mõistmas, et mahetoit ei ole mitte kallis, vaid hoopis muud tooted maheda kõrval odavad. 
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa