Pidu maailma suurima kohukese ümber

Kui armastad suuri ja magusaid asju, siis pane end valmis. 24. oktoobril esitleb kohukesebränd MuMa Solarise keskuse aatriumis maailma suurimat kohukest. See on tõeline magusasõprade pidupäev, sest söömist ootab 2 meetrit pikk ja 1,7 tonni kaaluv kohuke, mis kandideerib ka Guinnessi rekordiomanike nimekirja. Säti end sündmust vaatama ja kohukest ka maitsma kell 18.30. 
Ei juhtu just iga päev, et Eesti väikelinnas tegutsev ettevõte otsustab purustada maailmarekordi ja seda ei millegi muu, kui maailma suurima kohukese näol. Sama šokolaadine glasuur ja kohupiimaselt sametine tekstuur, kuid tavapärase 43 grammi asemel astub saatuslikku Guinnessi kaalumisringi ligi 1700-kilogrammine maius. Seda kõike Solarise keskuse külastajate uudishimuliku pilgu all.

„Loodame salamisi, et rekordiüritusega suudame viia kohukese traditsioonid samm sammu haaval Eestist väljaspoole. Tore oleks, kui ka muu maailm saaks ja tahaks maitsta midagi, mis on eestlase igapäevalaual,“ sõnab Anna Volmer, Delibalt Production OÜ tegevjuht.

Kohuke või kohupiimajuustuke nagu seda hellitavalt tavatseti kutsuda, on pärit juba aastast 1949, mil Lätis hakati tootma kohukest nimega "Mazulis". Olgu siinkohal mainitud, et kohuke oli tol ajal nõnda eriline kaup, et seda valmistati lausa käsitsi. Nõukogudaegse Eesti poelettidele jõudis kohuke viiekümnendatel, kuid nii nagu paljust muust, sai sellestki üsna pea defitsiit. 20 aastat kestnud kohukesepõud lõppes 1990. aastal ning nagu näha ilutseb kohuke võidukalt tänaseni poeriiulitel.

Tõrvas, maalilise Õhne jõe kaldal asuv ettevõtte on kohukesesõprade rõõmuks töötanud alates 2006. aastast. Täna toodetakse MuMa kaubamärgi all viite erineva maitsekooslusega glasuurkohukest, mis on klientide soovile vastavalt täiuseni lihvitud.

MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa