Avati uus Prantsuse stiilis kohvik

Oktoobri keskel Õismäel uksed avanud prantsusepärases kohvikus ja pagariäris Lyon keeb elu nii argipäeviti kui nädalavahtuseti. Moodsas stiilis kohvik pakub klassikalisi pagaritooteid, päevamenüüd, pühapäeviti korraldatakse teemaõhtuid ning lahkudes võib koju kaasa osta nii pikka saia (nii nisujahust kui rukkijahust), ekleere kui mille-feuille´i. 
“Meie kõhklused, kuidas uus kontseptsioon vastu võetakse, ei olnud põhjendatud,” märkis kohviku looja ja eestvedaja Iivi Saar. Kohvik on moodne, selle menüü aga klassikaline. Samuti ei asuta vanalinnas, kuhu sellised ideed rohkem koonduma kipuvad.
“Ent Eestis on puudus headest kohvikutest, kus on omanäoline, kvaliteetne ja maitsev toit. Kui hinnatakse Michelini tärni restorane, võetakse arvesse nelja asja: toidu välimust, toidu maitset, peakoka käekirja omanäolisust ning hinna ja kvaliteedi suhet. Need märksõnad peaksid olema aga iga hea söögikoha tagaruumi seinal. Meil on.”

Seega on ambitsioonid suured, ideid palju, mis veel teokstegemist ootavad ning eelkõige tahab Lyon pakkuda maitseelamusi, mille aluseks on Prantsuse sajanditepikkune toidukultuur. Seega, minge ja avaldage arvamust! Lyon asub Meistri 22 asuvas ärihoones Õismäel. Lyoni peakokk on laialdase rahvusvahelise kogemusega Mihkel Heinmets ning peapagar Roman Klotsihhin.

MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa