Tallegg on võimalikuks gripiepidee-
miaks valmis

Autor: Pressiteade
AS Tallegg valmistub kevadiseks lindude rändeajaks täiendavaid hügieeni- ning turvameetmeid kasutusele võttes. Kasutusele võetavad meetmed on vaid ettevaatusabinõud, sest Euroopa Liidu Veterinaarkontroll andis Talleggile väga hea hinnangu.„Tal
AS Tallegg valmistub kevadiseks lindude rändeajaks täiendavaid hügieeni- ning turvameetmeid kasutusele võttes. Kasutusele võetavad meetmed on vaid ettevaatusabinõud, sest Euroopa Liidu Veterinaarkontroll andis Talleggile väga hea hinnangu.

„Talleggi linnud on pidevalt suletud siseruumides, mistõttu risk nakkusohuks on minimaalne,” ütles Talleggi juhatuse esimees Teet Soorm. „Siiski oleme kasutusele võtnud mitmed epideemiat ennetavad meetmed. Kõik veel lahtiolevad avad, näiteks ventilatsiooniavad, kaetakse võrkudega, et ükski võõras lind ega loom lindlatesse ei pääseks.”

„Allapaneku saepuru ja turvase varume farmidesse enne rändeperioodi algust, et vähendada haiguse riske,” sõnas Teet Soorm. „Näriliste eemalhoidmiseks farmidest tihendame kõik uksed ning karmistame tehniliste vahendite, territooriumi ning ruumide korrasolekureegleid. Näiteks peavad farmide territooriumid olema täiesti puhtad, et ahvatlust mõne kiletüki järele lennata ei tunneks ükski vares ega harakas. Näriliste tõrjeks soojal ajal niidame ka regulaarselt muru ning tõrjume neid mürgiga.”

„Röövlindude mulaažid on valmis 1. märtsist ja üles pannakse need esimeste rändlindude saabudes. Vajadusel kasutame lindude peletamiseks farmide territooriumilt ka paugutajate abi,” lausus Talleggi linnukasvatusdivisjoni direktor-peaveterinaararst Lauri Kallikorm. „Kõikidele Talleggi töötajatele on selgitatud linnugripist tulenevaid ohte, lisahügieeninõuete täitmise vajalikkust ning õpetatud ka käitumist ohuolukorras.”

„Ka praegu on farmide territooriumidele sissepääs raskendatud üldiseid bioohutusnõudeid arvestades: sisenemine toimub farmi juhataja loal, lindlates peavad kõik inimesed kandma kaitseriietust, läbima desobarjääri, pesema ja desinfitseerima käsi jne. Varakevadest laieneb desobarjääri läbimise kohustus ka kõikidele sõidukitele – soetame endale piserdusdeso nagu autopesulas,” sõnas Lauri Kallikorm.

Lauri Kallikormi sõnul võidakse Linnugripi lähenemisel Eesti naaberriikidele rakendada ka täiendavaid meetmeid.

„Möödunud aasta novembris käis Eestis Euroopa Liidu Veterinaarkontroll, kes seoses bioohutuse alase missiooniga inspekteeris kõiki Talleggi farme ning tootmisüksusi. ELi ametnikud andsid Talleggile väga hea hinnangu,” lausus Lauri Kallikorm.

AS Tallegg ( www.tallegg.ee  ) on Eesti ainus linnulihatootja. Talleggi eelkäija Tallinna Linnuvabrik alustas tegevust 1956. aastal. Tallegg kuulub HK Ruokatalo kontserni. Ettevõte kasvatas möödunud aastal 9,1 mln broilerit, tootis 80 mln muna ning müüs 15 476 tonni linnuliha ja linnulihatooteid. ASi Talleggi 2004. aasta käive oli 532,6 miljonit krooni. Ettevõttes töötab 663 inimest.

Lisainformatsioon:

Teet Soorm, AS Tallegg juhatuse esimees
teet.soorm@tallegg.ee  , tel: + 372 5 027 307

Kaia-Liisa Karu, AS Tallegg turundusjuht
kaialiisa.karu@tallegg.ee   , tel: +372 5 247 227

Lauri Kallikorm, AS Tallegg Linnukasvatusdivisjoni direktor-peaveterinaararst
lauri.kallikorm@tallegg.ee , tel: +372 5 242 546
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa
Putakas 26.veeb 2009 20:00
Tegin täna tuunikalasalatit, panin keedukartulit, keedumuna, sibulat, õuna ja majoneesi. Väga hea oli!
Raider S 11.sept 2006 11:00
väga maitsev oli
merineitsi 21.apr 2006 00:32
Mis on kyll radico salat?
jaann 28.jaan 2006 14:12
normaalne.
Lucky light 20.jaan 2006 20:18
Jumala hea asi,aga ma teen ilma kartulita.panen aga lisaks redist,punast sibulat,radico salatit,oliive.kast-
meks teen punaveiniäädika,olii-
violi ja Dijoni sinepist kastme.Elasin aasta Saksamaal ja see oli seal mu vaieldamatu lemmik.
tsonn 05.jaan 2006 00:06
HM!! Kartulid ja tuunikala ning muna??Pakuks kogu lisandite peale tuunikala kastme:tuunikala kuumutada rõõsakoorega.
siku 04.jaan 2005 23:54
tundub lahja ja maitsev olema. teen õige pea proovi. armastan tuunikala süüa lihtsalt terasaiaga, kuid nüüd teen salati.
1