Saku Õlletehas toob turule Saku Originaali uuenduslikus pakendis

Autor: Kristina Seimann, Saku Õlu
Saku Õlletehas toob Eestis esimese õlletööstusena turule uuendusliku tehnoloogiaga valmistatud purunematu kvaliteetpakendi õllele ehk AM pudeli, villides sellesse oma põhimargi ja Eesti tuntuima kvaliteetõlle Saku Originaal.Uue AM pudeliga planeeri
Saku Õlletehas toob Eestis esimese õlletööstusena turule uuendusliku tehnoloogiaga valmistatud purunematu kvaliteetpakendi õllele ehk AM pudeli, villides sellesse oma põhimargi ja Eesti tuntuima kvaliteetõlle Saku Originaal.
Uue AM pudeliga planeeritakse muutust kogu Eesti õlleturul, tõstes kvaliteetõllede osakaalu tavaplastikus toodete arvelt.

Saku Õlletehase juhatuse esimehe Jaak Uusi sõnul näitab uue
pakendamistehnoloogia rakendamise olulisust selgelt olukord Eesti õlleturul.
Viimase paari aasta jooksul on hüppeliselt tõusnud odavama kategooria ning eelkõige plastikpakendis õllede osakaal ning seda just premium- ja mainstream segmendi ehk kvaliteetõllede arvelt. Järelikult ootavad Eesti tarbijad tootjatelt kergemat ja mugavamat pakendit, mis aga ei tähendaks samas järeleandmist õlle kvaliteedis ja maitses. "Uuel AM pudelil on plastikpudeli eelised nagu kergus, purunematus, suurem mahutavus ja keeratav kork, kuid samas tagab tänu oma uudsele valmistamismaterjalile õlle kvaliteedi - ja maitseomadused," lausus Uus. "Eeldame, et uus AM pudel tagab kvaliteetõlledele taas konkurentsivõime ja arengu Eesti õlleturul tervikuna, pannes premium- ja mainstream segmendid turul uuesti tõusma ning seda eelkõige tavaplastikus toodete arvelt," kommenteeris Uus eeldatavaid arenguid õlleturul. Jaak Uus lisas, et 2005. aastal peaks mainstream segment suurenema ligemale 40 miljoni liitrini.

2005. aastal plaanib Saku Õlletehas seoses AM pudeli kasutuselevõtuga tõsta Saku originaali turuosa mainstream-segmendis (laiatarbe segmendis) praeguselt 25%-lt 29%-le.  Saku Originaal on nüüdsest pakendatud ka 1-liitrisesse keeratava korgiga AM pudelisse. Uues pakendis Saku Originaali on aasta jooksul kavas müüa ligemale kaks miljonit liitrit. Koos juba turul olevate klaaspudelis, purgis ja vaadis toodetega kindlustaks see Saku Originaalile jätkuvalt juhtiva õllemargi positsiooni õlleturul.

Saku Õlletehase õlletehnoloogi Tarmo Tappo sõnul on uue pudeli suurim uuendus selle valmistamismaterjal, mis ei lase õhku pudelisse ja seetõttu püsib õlu kauem värske. Sama valmistamismaterjali on kasutatud ka korgis ja korgi tihendis. Samuti on pudel ise 30% paksemate seintega. Õlle kvaliteedile mõjuvad halvasti õhk ja valgus. Uudne valmistamismaterjal tagab selle, et õhk ja valgus ei pääse pudelisse ning seega säilitab õlu AM pudelis oma maitse- ja kvaliteedi kuni säileaja lõpuni. "Paneme uude AM pudelisse oma põhibrändi ja Eesti kvaliteetõlle Saku Originaali, kuna laboratoorsed testid on kinnitanud, et suudame tagada selle kvaliteedi ja maitseomadused pika aja jooksul," ütles Tappo.

Uus pakend on välja töötatud koostöös teiste Baltic Beverages Holding gruppi kuuluvate Balti riikide õlletehastega. Kolmes Balti riigis on koostööna tehtud koguinvesteering pakendamisega seotud tootmisprotesside ja tehnoloogia arengusse miljoni Euro ulatuses.

Saku Õlletehas toob uue põlvkonna pudeli turule esimese kodumaise õlletööstusena. Uue pudeli kvaliteeditestidega alustati ligi aasta eest ning tänaseks on läbi viidud mitmekülgsed uuringud ning katsed, kindlustamaks uue pakendi kvaliteet. Tootmisprotsesside juurutamisel tegid Saku õlletehnoloogid koostööd Carlsbergi õllemeistritega, rakendades sealseid kvaliteedijuhtimise standardeid. Kõik Saku Õlletehase laboratooriumides läbi viidud katsed näitasid, et uudne pakend viib väliskeskkonnast tuleva hapniku ja valguse mõju tootele miinimumini ning hoiab süsihappegaasi taseme pudelis
stabiilsena. "Laboratoorsed testid on näidanud, et AM pudelis säilitab õlu oma maitseomadused kuni kümme korda paremini kui tavaplastikus (PET) ja toode on kaitstud välismõjutuste eest," lisas Tappo.

Jannik Munksgaard, Carlsberg Breweries tootmisjuht Balti riikide suunal sõnas AM pakendit kommenteerides, et Saku Õlletehasele on uudne pakend heaks võimaluseks pikendada õlle värskust ja säilivusaega ning anda tarbijaile Eesti suurima turuosaga õllemark mugavamas pudelis. Samalaadse tehnoloogiaga valmistatud pakendit kasutavad mitmed maailma nimekad õlletootjad,
sealhulgas Carlsberg, Tuborg, Warsteiner, Stella Artois jt.
Uue pakendi nimi AM tuleneb pakendil olevast kvaliteedimärgist Austusega Meistrilt, mis annab uuele pakendile õllemeistri poolse kvaliteedigarantii. Saku Õlletehas on Eesti vanim õlletehas, asutatud 1820. aastal Karl Friedrich von Rehbinderi poolt. Ettevõte on Eesti Õlletootjate Liidu andmetel Eesti õlleturu liider omades aastas kokku 43% suurust turuosa kogu Eesti õlleturust. Saku Õlletehease aktsiatest 75% kuulub firmale Baltic Bewerages Holding, mille omanikud on võrdsetes osades Carlsberg Breweries (50%) ja Scottish&Newcastle (50%).
MINU HINNE
KOMMENTAARID
Lisa kommentaar
Nimi:
Sisu:
Lisa
Miri 11.aug 2009 22:58
Siin on vähe imelik see retsept jahm:S Tegelt on nii ,et paned klaasi (0,5l) jääd peaaegu täis, siis 4cl viina(võin olla vanilje, sellega on eriti hea) 2cl virsiku likööri (nt Bolis Peach) siis natuke jõhvika mahla ja siis apelsiini mahla ja siis grenadini siirupit vähe värviks ja ongi valmis! ÜLI HEA KOKTEIL LIHTALT!
NurrMarta 30.juuli 2008 23:03
Midori on meloniliköör: http://www.midori-
world.com/index2.htm-
l Aga
siinne retsept on väga erinev sellest, mida maailmas selle nime all pakutakse. Wikipedia annab sellise definitsiooni: Sex on the beach is a highball cocktail made from vodka, peach schnapps, orange juice, and cranberry juice. It is an International Bartenders Association Official Cocktail. It was created and originally served at TGI Friday's. The ingredients may be shaken together in a shaker with ice, and served in a highball glass. It is referred to as "Sand in your shorts" at Red Robin, and perhaps elsewhere; it is referred to as "Fun on the Beach" at TGI Friday's (to avoid using the word "sex" on their menus.) Ja veel, et "Modern S..." sisaldab apelsinimahla asemel ananassimahla. Ja võib sisaldada mõlemat. Ja teisest kohast leidsin sellised ainete kogused: 2 Shots Russian Standard Vodka 1 Shot Peach Schnapps 3 Shots Orange Juice 3 Shots Cranberry Juice
pepito 30.juuli 2008 20:01
No ei ole mina seda Midori poest leidnud. Küsinud ka müüjate käest, aga nood ka ei tea. Mis see üldse on, mingi liköör?
1